Cześć! Jestem Agnieszka Pojda z worqAssist.

Zapraszam Cię na drugi odcinek biznes-vloga. Dzisiaj przygotowałam dla Ciebie story time!

Zobacz film lub czytaj poniżej:

Moje początki, jako Wirtualna Asystentka

Prawda jest taka, że Wirtualną Asystentką, choć tego jeszcze wtedy nie widziałam, jestem od 2011 roku. 

To wtedy założyłam mojego pierwszego bloga na blogpost.com i zostałam blogerką. 

Jednak dostępne na blogpost.com szablony bloga nie były dla mnie do końca takie fajne. Zaczęłam szukać informacji, jak mogę je bardziej dopasować do swoich potrzeb. I nauczyłam się mimochodem postaw HTML. W ten sposób w zasadzie od nowa napisałam sobie mój wymarzony szablon dla blogspota. 

Następne brałam udział w różnych inicjatywach online organizowanych przez innych blogerów. Np. blogmas, związany ze świętami Bożego Narodzenia.

Dzisiaj jego odpowiednikiem jest trochę w worqAssist akcja „Kalendarz Adwentowy Wirtualnej Asystentki”. W grudniu 2022 odbędzie się jego 2 edycja. Tutaj możesz dołączyć do listy zainteresowanych.

Szukałam informacji o WordPressie

Wtedy poznałam osoby, blogerów, którzy także chcą poprawić swoje szablony/motywy blogów na blogspocie. Zaczęłam im pomagać. 

Drugim, ale już bardziej świadomym krokiem było dla mnie poszukiwanie informacji o WordPressie. Bo chciałam mieć bloga bardziej pro. Na własnej domenie i własnym serwerze.

Wyczytałam w internecie, że właśnie stronę opartą o WordPress, mogę lepiej dopasować, poukładać tak, jak tylko zechcę. 

Szukając informacji o kursie online, w którym nauczę się WordPressa, znalazłam kurs dla Wirtualnych Asystentek połączony właśnie z kursem WordPressa. Zapisałam się, wydałam wtedy ostatnie pieniądze, jakie miałam i zaczęłam się uczyć.

Oficjalnie od 2018 roku działa worqAssist

Początkowo byłam samodzielną Wirtualną Asystentką i pierwszego klienta znalazłam na portalu Freelanceria. Robiłam wówczas to, co lubiłam najbardziej — pisałam. Pisałam kilka postów na Fanpage klienta.

W międzyczasie zaczęłam uczyć się Copywritingu i wielu innych rzeczy. 

Nie ukrywam, że bardzo pomógł mi swego czasu nowy komputer, który dostałam w prezencie. Był to iMac ze wszystkimi cudami, jakie daje Apple w swoich komputerach. Szybko opanowałam applowskie programy i zaczęłam pracować w nowym systemie. 

Tak zostałam pełnoetatową Wirtualną Asystentką. Jednak z dotychczasowego etatu na rzecz tylko worqAssist zrezygnowałam dopiero w październiku 2020 roku. Pisałam o tym na blogu worqAssist TUTAJ.

Od 2019 roku zatrudniam kolejne osoby w worqAssist, które stało się Agencją Specjalistek biznesu online. We wrześniu 2022 roku w worqAssist pracuje 20 osób oraz zespół specjalistów z zewnątrz, którzy pomagają nam wspierać naszych klientów.

Jeżeli chcesz zostać Wirtualną Asystentką, dołącz do kursu online „Profesjonalna Wirtualna Asystentka”. Poznaj ten zawód od podstaw i działaj.

W filmie wspominam o:  

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera