Popularność stron internetowych stworzonych w WordPress rośnie z każdym rokiem. Zgodnie z danymi W3Techs aż 43.3% stron została zbudowana na tej platformie. To niemal połowa wszystkich stron na świecie!

Nie powinno Cię więc zdziwić, że nawet Microsoft używa WordPressa jako platformy blogowej. Korzysta również z niego do obsługi blogów dla określonych produktów, takich jak Windows i Skype. Na WordPressa postawił również Amerykański Biały Dom podczas budowania strony.

Znajomość platformy WordPress to obecnie także must have Wirtualnej Asystentki. 

Nawet jeśli nie robisz stron na zamówienie, powinnaś przynajmniej orientować się w panelu administratora.

Strona internetowa w WordPress dostępna dla każdego

WordPress to genialne i stosunkowo łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia blogów i witryn internetowych. Jego obsługa jest intuicyjna i nie trzeba do tego znajomości kodowania oraz innych magicznych sztuczek. 

Właśnie ten cel przyświecał twórcom tej platformy — miała być prosta w użyciu i ogólnodostępna. WordPress powstał, jako produkt dla blogerów i właścicieli prostych stron. Z założenia miał więc być mało skomplikowany w użyciu. 

Z jego pomocą możesz tworzyć strony typu one-page, tak zwane wizytówki, rozbudowane strony z wieloma podstronami, a także praktycznie nieskończoną liczbę stron o różnym zastosowaniu.

Nawet instalacja platformy przebiega obecnie całkowicie bezproblemowo. Taką usługę ma już w ofercie niemal każdy hosting. W panelu administratora masz również dostępne narzędzia, dzięki którym proces instalacji będzie bardzo przyjazny i prosty.

Strona internetowa w WordPress z wodotryskami

Nawet średnio zaawansowana technicznie osoba powinna, z założenia, poradzić sobie z obsługą WordPressa i zbudowaniem prostej strony www, czy platformy blogowej. 

Osoba zaawansowana, znająca każdy zakamarek WordPressa i tajniki kodowania, może stworzyć rozbudowaną i zaawansowaną wersję strony www.

Jak widzisz, programiści WordPressa stworzyli narzędzie odpowiadające potrzebom osób na różnych poziomach zaawansowania. 

Strona internetowa w WordPress – ile musisz zapłacić?

Płacąc wyłącznie za hosting i domenę, możesz postawić stronę lub stworzyć blog całkowicie za darmo. 

WordPress jest platformą darmową i open source — co oznacza, że licencja tego  oprogramowania pozwala na legalne oraz nieodpłatne kopiowanie. Użytkownicy mogą również swobodnie je rozwijać i rozbudowywać.

Przy budowaniu stron możesz korzystać z szerokiej palety bezpłatnych i w pełni responsywnych motywów. Do dyspozycji masz również około 500 000 darmowych wtyczek. To dzięki nim możesz dowolnie modyfikować swoją stronę. 

Jeśli masz jakiś problem na stronie, na pewno jest na to wtyczka. Choć akurat w tym przypadku zalecam powściągliwość — im mniej wtyczek, tym lżejsza, a co za tym idzie szybsza strona. Instaluj tylko te, naprawdę niezbędne!

Jeśli jednak potrzebujesz przekształcić stronę w sklep, nic prostszego, po prostu użyj odpowiedniej wtyczki i gotowe.

Oczywiście możesz pokusić się o rozbudowane wersje płatne, jednak i stronie zbudowanej na wersjach bezpłatnych nie będzie niczego brakowało.

Strona internetowa w WordPress – ile musisz umieć, aby zacząć?

Dobrze jest zacząć budować stronę internetową po ukończeniu kursu WordPress u sprawdzonej osoby. Niemniej, platforma jest obecnie tak popularna, że możesz skorzystać z samouczków, darmowych kursów na YouTube czy na Facebooku. 

Istnieje również cała masa grup WordPressowych, gdzie szybko znajdziesz pomoc, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas tworzenia lub edycji strony.

Wybór odpowiedniego hostingu jest tu również bardzo istotny, ponieważ w razie problemów technicznych, pomoc supportu może się okazać nieoceniona.

Strona internetowa w WordPress.com, czy WordPress.org?

Uważaj na rozszerzenia!

  • WordPress.org, to bezpłatne oprogramowanie WordPress typu open source, dzięki któremu po wykupieniu hostingu, stworzysz w 100% własną witrynę.
  • WordPress.com udostępniany jest w postaci gotowego oprogramowania online, które pozwala na stworzenie strony www, bez konieczności instalacji na hostingu. W wersji bezpłatnej musisz się liczyć z różnymi ograniczeniami jak limitowana ilość miejsca, czy reklamy. Nie jesteś również właścicielem strony i nie możesz prowadzić na niej działalności zarobkowej.

Strona internetowa w WordPress zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek pozwoli klientom znaleźć Twoją firmę, a Tobie umożliwi dotarcie do szerszej grupy docelowej. Jest doskonałym narzędziem promocji Twoich usług i produktów. 

Znajomość WordPressa jest dziś również podstawą dla każdej Wirtualnej Asystentki. Skoro już niemal połowa świata korzysta z tego rozwiązania, Twoi klienci na pewno także wpadli na ten pomysł. 

Zatem gorąco zachęcam Cię do oswojenia WordPressa, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś!

A już dziś zapraszam do kolejnego wpisu z cyklu o WordPressie, z którego dowiesz się, po co właściwie jest Ci potrzebna strona internetowa…

Potrzebujesz stronę WWW na WordPress?

Nasz Zespół może ją dla Ciebie zrobić! Napisz do nas na kontakt@worqassist.com

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist CEO

Elżbieta Królicka

Wirtualna Asystentka, Specka od WordPressa i zadań specjalnych, Copywriter

 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.