Wydaje Ci się, że 1 stycznia to doskonały czas na planowanie biznesu lub przełamanie starej, nieefektywnej rutyny? Nic bardziej mylnego! Kiedy rozpoczniesz Nowy Rok we Wrześniu, prawdopodobnie nie wrócisz już do zimowych postanowień.

 

September Reset

September Reset czy Wrześniowy Reset — ile razy słyszałaś już to hasło w wirtualnym świecie? Być może nawet zwróciłaś na nie uwagę, ale nigdy nie przywiązywałaś do niego specjalnej uwagi. Czas to zmienić. A jest o co powalczyć.

Jako wirtualna asystentka, nawet ta początkująca, pracujesz na własny rachunek. Właściwie nawet jeśli nie masz jeszcze założonej działalności gospodarczej, to i tak prowadzisz… biznes online.

Sprzedajesz swoje usługi w podobny sposób, jak Twoi klienci, którym pomagasz. Dlatego idea September Reset będzie idealna dla zarówno dla Ciebie, jak i innych biznesów online. Dlaczego? Dowiesz się już za chwilę.

 

Czym jest september reset?

Wrześniowy reset, czyli nowy rok we wrześniu jest dokładnie tym, co sobie wyobrażasz. Ideą jest, aby wszystkie plany biznesowe lub cele życiowe zaplanować właśnie we wrześniu. Wbrew pozorom nie jest to dla nas nic nowego.

Pamiętasz jeszcze czasy szkolne, kiedy na koniec sierpnia jedni rozpaczali, że wakacje się kończą? Inni z kolei byli podekscytowani nowym początkiem. Która z opcji była Ci bliższa? Przyznam się, że dla mnie właśnie ta druga.

Jeśli również cieszyłaś się na rozpoczęcie roku szkolnego, prawdopodobnie właśnie teraz, na koniec sierpnia, już jako dorosła osoba, odczuwasz zbliżający się czas zmian. Nowe wyzwania, powrót do rutynowych zajęć oraz postanowienia iście noworoczne — to właśnie obietnica zbliżającego się września.

Wrzesień to czas, kiedy:

  • masz świeży umysł po wakacyjnym urlopie,
  • zdobyłaś energię do działania po ciepłych miesiącach,
  • przechodzisz w nowy etap roku,
  • podświadomie wyczekujesz nowych możliwości,
  • prawie cały świat rusza z pełną werwą, gotowy do pracy i zdobywania nowych umiejętności.

September Reset w biznesie online

Zastanawiasz się, jak Nowy Rok we wrześniu może wpłynąć na Twój biznes online? Pomyśl sama. Ostatnie miesiące roku, czyli październik, listopad i grudzień to bezkonkurencyjni zawodnicy sprzedaży rocznej. To właśnie w tych miesiącach w większości branż następuje skok w sprzedaży oferowanych produktów czy usług. Twoi klienci, jak nigdy szykują się do ofensywy, a Ty im w tym pomagasz.

✅ Halloween

✅ Wszystkich Świętych

✅ Black Friday

✅ Cyber Monday

✅ Mikołajki

✅ Boże Narodzenie

✅ Sylwester

 

To tylko podstawowe ważne wydarzenia w kalendarzu na zbliżający się okres końca roku kalendarzowego. W zależności od branży przynajmniej 2 z tych opcji rozkręcą Twój biznes online. Dlatego przyszykuj się na nie dobrze.

 

Co zrobić w ramach september reset?

Zanim rzucisz się do planowania, wyznaczania celów i rozpisywania strategii dla swojego biznesu… zwolnij. Nic nie osiągniesz jeśli postanowisz wejść na Mount Everest, a przedtem Twoja stopa nie stanęła nawet na Giewoncie. Dlatego podejdź do planowania na spokojnie.

Licz siły na zamiary

W ramach wrześniowego restartu możesz wyznaczyć nowe cele:

  • osobiste,
  • rozwojowe,
  • biznesowe,
  • czy finansowe.

Ważne, żeby były Twoje. Dostosowane do Twoich potrzeb, z wykorzystaniem Twoich zasobów. W ten sposób unikniesz szybkiego wypalenia, które może przyjść wraz zza dużą ilością zadań.

 

Oto kilka podpowiedzi, co zrobić w ramach nowego początku:

💡 Wyznacz minimum finansowe, które chcesz osiągnąć do końca roku kalendarzowego.

💡 Rozpisz kroki, które podejmiesz do stycznia, aby rozwinąć swój biznes.

💡 Zrewiduj swoje strategie biznesowe.

💡 Policz koszty swojej działalności.

💡 Dopasuj ofertę do nowej sytuacji na rynku.

💡 Rozważ, jak ma wyglądać Twoje życie na koniec roku. Co ma zostać, co ma się w nim zmienić.

💡 Wybierz kursy lub szkolenia, które uda Ci się przerobić do końca roku.

Co wybrać w ramach September Reset, kiedy masz mało czasu?

Zainwestuj w siebie!

Inwestycja w siebie zawsze będzie najlepszą opcją. Szczególnie jeśli nie wiesz, w którym kierunku pójść w czasie wrześniowego resetu. Czas poświęcony na rozwój nowych umiejętności podniesie wartość Twoją i Twojego biznesu.

Jeśli jako wirtualna asystentka potrzebujesz wsparcia branżowego, zapraszam Cię do kursu online w worqAssist „Profesjonalna Wirtualna Asystentka”, do którego możesz dołączyć do 13 września, a do 10. w cenie promocyjnej niższej o nawet 300 zł!


Daj koniecznie znać, które z nich pomoże Ci rozwinąć skrzydła Twojej pracy jako WA.

September Reset z doświadczenia, czyli jak trafiłam do worqAssist

Czas na krótką historię mojego resetu. De facto pisząc ten artykuł, zdałam sobie sprawę, że w ostatnich latach wszystkie ważniejsze zmiany odbywały się właśnie na koniec wakacji oraz na początku roku szkolnego. Przypadek?

Około 3 lata temu zaczęłam prowadzić bloga w obcym kraju. Rok temu, we wrześniu postanowiłam zastukać do drzwi Agnieszki, CEO worqAssist, kiedy ta szukała nowych osób do współpracy.

Jak widać, idea wrześniowej zmiany, mimo że nie uświadomiona trzyma się mnie od dawna. Może i Ty wyjątkowo skutecznie działasz od września, nawet o tym nie wiedząc? 

➡️ Jeśli tak, biegnij rozwijać skrzydła. Nadchodzi Twój czas!

➡️ Jeśli nie, może ten artykuł nastroi Cię pozytywnie i wypróbujesz czy jest to dobry sposób dla Ciebie.

Nowy Rok, to już stary wymiatasz co do postanowień i wielkich corocznych planów. Ale umówmy się… po 3 miesiącach rzadko cokolwiek po nich zostaje.

Wypróbuj spokojniejszy system planowania i wdrażania zmian wraz z September Reset. Zacznij nowy rok we wrześniu!

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Magdalena Grzymkowska-Mutlu

Wirtualna Asystentka worqAssist

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera