„Co Instagram znowu kombinuje?”, „Nowe wytyczne Instagrama”, „Instagram nowe funkcje” – to jedne z najnowszych wyszukiwań w przeglądarkach dotyczących Instagrama, na całym świecie. Mimo że tylko nieliczni mają do tego dostęp warto, żebyś i Ty przygotowała się na zmiany!

Będąc Wirtualną Asystentką, doskonale wiesz, że zmiany w mediach społecznościowych to właściwie już codzienność. Ile razy twoi klienci skarżyli się, że nagle ucięło im zasięgi? Albo, że zdjęcia na Facebooku od niedawna źle się wyświetlają. A co gorsza – że zaplanowane w harmonogramie posty, nie zostały opublikowane! O zgrozo… Biegniesz do komputera, logujesz się, patrzysz i rzeczywiście coś jest nie tak.

Dlatego już teraz biegnę z najświeższymi newsami! Od kilku tygodni Instagram testuje nowe formaty grafik i wideo na swojej platformie.

Zaskoczona? Chyba nie.

Skąd wiadomo o zmianach na Instagramie, które niedługo mogą być widoczne u wszystkich użytkowników?

Bo sami twórcy Instagrama głośno o tym mówią. To żadna tajemna wiedza. Czasami wydaje się, że coś dzieje się nagle. Prawda jest taka, że tak duże zmiany, jak ta którą za chwilę Ci pokażę, nie dzieją się z dnia na dzień, ot tak!

Już od dłuższego czasu możesz zaobserwować wyjątkowo duży nacisk na format wideo w Instagramie. Zaczęło się od Relacji (Story), następnie doszło IG TV, a całkiem niedawno do ‘walki’ z TikTok’iem Instagram wypuścił nową opcję: Rolki (Reels).

Dlaczego?

Bo właśnie wideo jest tym, co pochłania uwagę użytkowników social mediów coraz bardziej. To ono przykuwa, intryguje i… zatrzymuje ludzi na dłużej. Ergo – daje lepsze rezultaty w wyszukiwarce, zwiększa widoczność i zaangażowanie. Samo Meta, właściciel Facebooka i Instagrama wskazuje, że krótkie formy wideo zwiększają zainteresowanie i zatrzymują odbiorców przed telefonem aż o 20% skuteczniej niż sama forma graficzna.

Jakie zmiany szykuje Instagram?

Idzie nowy format. Format wideo. Ale co ciekawe i najważniejsze, będzie on obowiązywał również w postach! Nowy format 9:16 będzie wypełniał cały wyświetlacz Twojego telefonu – podobnie jak wideo.

Zobacz, co o samej zmianie ma do powiedzenia Adam Mosser, głównodowodzący na pokładzie Instagrama:

Jak widzisz, nie tylko Posty zmienią swoje wymiary. Relacje i Rolki również nieznacznie się zmienią. Ta zmiana będzie mniej odczuwalna dla normalnych użytkowników. Jedynie Ty, wirtualna asystentko będziesz musiała na nowo dostosować do niej swoje szablony.

Nie do końca wiadomo, jak nowe posty będą wyświetlane na feedzie. Póki co należy przypuszczać, że ciągle pozostaną standardowymi kwadratami 1080×1080. Zmiana ma dotyczyć ekranu początkowego, na którym wyświetlają się nowe posty.

Jeśli nie chcesz przegapić nowości i zmian związanych z prowadzeniem konta na Instagramie dla Twojego klienta, zachęcam Cię do wykupienia dostępu do SZKOLENIA “Wirtualna Asystentka (i nie tylko), a Instagram klienta”. Znajdziesz w nim wszystko, czego potrzeba do zarządzania, organizowania i tworzenia treści na Instagramowym koncie klienta. A że szkolenie ma formę rozwojową, to każda ważna zmiana w zakresie platformy będzie regularnie uzupełniana dodatkowymi materiałami.

Także, nie czekaj i opanuj Instagram swojego klienta!

Jak wygląda format wideo w postach?

Na to pytanie mogą odpowiedzieć Ci, którzy już mają okazję go testować. Jedna z naszych dziewczyn z zespołu worqAssist ma właśnie ten przywilej. To, co jej się rzuciło w oczy to to, że w obecnie robione grafiki wyglądają bardzo dziwnie w tym formacie, jeśli nie powiedzieć okropnie. Instagram wstawia bowiem w brakującym miejscu (u góry i dołu posta) rozmazane pasy, które zdecydowanie zmniejszają atrakcyjność i widoczność kluczowych elementów w poście.

Zapewne, kiedy nowe wymiary będą już powszechnie stosowane, wszystko nabierze większego sensu.

Instagram dla twórców kreatywnych.

Kolejną nowością testowaną w tym samym czasie co wielkość postów, jest możliwość darmowego dzielenia się kupionymi lub stworzonymi przez siebie tokenami NFT. Ta funkcja przyda się przede wszystkim klientom, którzy mają do czynienia ze sztuką, celebrytami, grami, kolekcjonerstwem czy dobrami luksusowymi.

 

Rewolucja instagramowa jest dopiero w fazie testów. Ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, już niedługo wszyscy będziemy musieli przyzwyczaić się do nowej jakości.

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist CEO

Magdalena Grzymkowska-Mutlu

Wirtualna Asystentka worqAssist

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

WeeklyAssist – Twoje źródło newesów z binzesu online worqAssist

Marketing Permissions

Prawie się udało! Sprawdź maila i potwierdź dołączenie do WeeklyAssist.