Social Media to temat rzeka. Obecnie możesz wybierać z ich różnorodności i zacząć budować w nich swoje imperium. Jednak który kanał sprawdzi się najlepiej w Twojej branży? Który pomoże Ci najlepiej dotrzeć do nowych klientów? I dlaczego Facebook to wciąż najczęściej rekomendowana platforma do startu?

Czytaj dalej!

Social Media

Social Media mają niesamowitą siłę. Potrafią sprawić, że pokochają Cię miliony ludzi, lub znienawidzą… 

Gdy otwierasz stronę internetową każdej marki, w jej stopce (a także często już na samej górze strony) znajdziesz linki do jej miejsc w Social Mediach. Czy zastawiasz się dlaczego? 

Każda marka chce mieć wokół siebie wiernych fanów. Chce gromadzić przy sobie konkretnych ludzi, którzy sprawią, że osiągnie swoje cele. Tak, dobrze zauważasz – społeczność ma pomóc osiągnąć Ci Twój cel. Jednak pamiętaj, żeby dać im wartościowe treści w zamian.

To właśnie Social Media, które łączą ludzi, są ku temu idealnym miejscem. Tam docierasz do swoich idealnych klientów. Tam budujesz swoją społeczność i zdobywasz wiernych fanów marki. 

Zastanawiasz się, w którym kanale się pojawić? Czy Facebook, czy Instagram, a może Pinterest?

Kanał idealny dla Ciebie to …?

…to wbrew pozorom trudne pytanie. Ale bardzo ważne. Dlatego podejmij decyzję i działaj.

Zacznij powoli od 1 kanału. Opanuj jego specyfikę, aż będziesz poruszać się w nim sprawnie. Następnie, jeśli Twoja strategia to zakłada, idź w inne media społecznościowe

Facebook jest niemal idealny dla każdego biznesu. Jeśli zastanawiasz się nad nim, polecam zacząć od niego i iść tam nawet trochę w ciemno. Już tłumaczę dlaczego.

Facebook ma w sobie “wbudowaną” opcję reklamy. Za pomocą jego Menadżera reklam dotrzesz do większej ilości potencjalnych klientów. Co więcej, to w nim masz opcję ustawienia targetowania reklam, czyli Facebook wyświetli je najprawdopodobniej osobom, które potencjalnie są zainteresowane Twoimi treściami.

Dodatkowo koszt reklamy na Facebooku jest znacznie niższy niż tradycyjnej reklamy. Niesie za sobą to także spore utrudnienie stworzone przez samych użytkowników – stale rosnąca ilość reklam.

Gdy prowadzisz swój Fanpage na Facebooku i korzystasz z reklam, możesz płynnie wejść także na Instagram. I mimo odmiennej specyfiki, nadal wykorzystasz narzędzia od Facebooka, w tym Menadżera reklam oraz Creator Studio.

Instagram wraz ze swoimi funkcjami staje się coraz popularniejszy wśród marek. InstaStories zostało miejscem luźnych pogadanek, bez spiny. Dlatego jeśli lubisz dużo mówić, a w swojej branży masz wciąż duże pole do popisu, Instagram może okazać się strzałem w 10!

Branża modowa, beauty, kreatywna, sklep internetowy z fizycznymi produktami – dla tego rodzaju biznesów idealnym miejscem jest także Pinterest. A wymienione tu branże to tylko przykład. Gdy w swojej działalności w sieci tworzysz zdjęcia i grafiki, na których pokazujesz ciekawe ujęcie danego tematu, także skorzystasz w pełni z dobrodziejstw tego serwisu. 

Tu nie tylko pokażesz swoje produkty i usługi, ale także dołączysz w poście link do swojej strony www. A gdy Twoje zdjęcia są ładne, przygotowane z dbałością o detale i wiele oczu zatrzymuje się na nich, masz ogromne pole do działania. 

W Pinterest możesz działać organicznie oraz za pomocą płatnych reklam. 

Muszę obowiązkowo wspomnieć jeszcze o LinkedIn. Jest on serwisem, który służy przede wszystkim do tworzenia kontaktów zawodowo – biznesowych. To w nim polecisz, pod kątem zawodowym konkretną osobę, znajdziesz klienta czy także świetnego współpracownika.

Treści, które udostępniasz tutaj, powinny dotyczyć Twojej zawodowej pracy lub zainteresowań.

Przerób fanów i obserwatorów w klientów

To Twój cel, a social media to tylko środek w jego realizacji.

Wymieniłam w tym artykule serwisy społecznościowe najczęściej wybierane przez moich klientów. Każda platforma rządzi się nieco innymi zasadami, wymaganiami, oczekiwaniami. Nie rzucaj się na wszystkie z nich jednocześnie. Na początek wybierz jedną i zdobądź w niej wiernych obserwatorów Twojej marki. Publikuj regularnie wartościowe treści, a następnie idź dalej.

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.