Interesują Cię tylko konkrety? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie!

To krótki instruktaż, w których łatwo i szybko poznasz aspekty techniczne np. WordPressa, poszczególnych serwisów społecznościowych i wielu innych narzędzi. To one pomogą Ci zbudować swój własny biznes online.

W pierwszej odsłonie przenieś się do panelu administracyjnego WordPressa. Zobaczysz, jak utworzyć i nadać uprawnienia nowemu administratorowi. 

Nadanie tych uprawnień kolejnej osobie odciąży Cię w zarządzaniu Twoją stroną internetową, blogiem, które są zbudowane na WordPressie. 

 

Obejrzyj wideo

Wolisz oglądać? Poniżej oraz na nowym kanale YouTube worqAssist, znajdziesz krótki film. Pokazuję w nim, jak w 3 minuty utworzysz nowego administratora w WordPressie.UWAGA!

 

Pamiętaj o bezpieczeństwie! Nie udostępniaj swoich haseł i loginów osobom trzecim! 

 

Utwórz nowego administratora w WordPressie

Gdy chcesz założyć nowego użytkownika w WordPressie przejdź w panelu bocznym kokpitu (po lewej stronie) i wybierz zakładkę “Użytkownicy”.

Jak utworzyć nowego administratora w WordPressie_ worqassist.com_blog

W kolejnym kroku wybierz  “Dodaj nowego”

Jak utworzyć nowego administratora w WordPressie_ worqassist.com_blog

Uzupełnij dane w pozycjach “Nazwa użytkownika” (1 na zdjęciu poniżej) i “E-mail” (2).

Pozycje “Imię”, “Nazwisko”, “Witryna internetowa” są nieobowiązkowe, można je pominąć.

Polecam Ci wybrać opcję “pokaż hasło” (3), skopiować je i zapisać w bezpiecznym miejscu. 

Zaznacz także “Wyślij nowemu użytkownikowi e-maila o jego koncie” (4). Nowy administrator zostanie wówczas powiadomiony mailowo o jego nowym koncie oraz zmieni swoje hasło.

Ostatnia pozycja na stronie “Rola” (5). Zawiera ona 5 możliwości. Skupiamy się na ostatniej “Administrator” i tę wybieramy. 

Jako administratornowa osoba otrzymuje dostęp do wszystkich funkcji WordPressa, m.in. tworzenia wpisów na blogu, stron, aktualizacji. W ostatnim kroku wybierz “Dodaj nowego użytkownika”(6).

Jak utworzyć nowego administratora w WordPressie_ worqassist.com_blog 3

Automatycznie zostaniesz przeniesiony do zakładki “Wszyscy użytkownicy”. Tutaj zobaczysz nowo utworzone konto. I to właśnie teraz nowy użytkownik otrzymuje bezpośrednio z WordPressa powiadomienie o założeniu jego nowego konta i ma możliwość zmiany hasła. Ty również, jako administrator dostajesz maila z potwierdzeniem.

Jeżeli zechcesz usunąć nowego użytkownika, wystarczy, że najedziesz myszką na nazwę użytkownika, wtedy pojawia się opcja “Usuń”, potwierdzisz i go nie ma. 

Pobierz PDF! Jak utworzyć administratora w WordPressie? worqAssist.com

Masz pytania? Podczas tworzenia nowego użytkownika w WordPressie pojawił się błąd? Napisz do mnie na kontakt@worqassist.com. Pomogę!

 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku– zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!