Siadasz przed komputerem i zastanawiasz się, co dzisiaj opublikujesz i gdzie w swoich kanałach. Szukasz pomysłów na treści, które przyciągną nowych klientów i zachęcą ich do nawiązania kontaktu z Tobą. Jednak wciąż zastanawiasz się: jak i w jakich formatach udostępnisz treści, które będą najlepsze?

Szukasz pomysłu na treści, ale najpierw poszukaj swojego celu!

To wydaje się banalnie proste, a jednak spora część z nas tego nie robi. Cały czas szukasz pomysłu na treści, które publikujesz w Social Mediach, a przecież masz je na wyciągnięcie ręki (a raczej głowy ;)). 

Wystarczy, że zaczniesz publikować treści zgodnie ze swoją strategią. A ta powinna być oparta o Twoje cele, które chcesz realizować.

Utwórz ścieżkę treści, które poprowadzą klienta w Twoim kierunku

Gdy tworzysz swoje treści, planuj je w różnych kanałach w taki sposób, żeby tworzyły naturalną ścieżkę dla Twojego klienta. Przejdzie on drogę od treści bezpłatnych do płatnych.

 

Udostępnianie treści w sposób strategiczny to działanie zgodne z konkretnym planem.  Tworzysz tzw. lejek content marketingu, a w nim wykorzystujesz treści do zdobycia zaufania potencjalnego klienta. Na jego końcu jest sprzedaż Twojego produktu lub usługi. A co dzieje się potem? 

 

Potem wracasz na początek i dajesz swojemu odbiorcy kolejne treści: bezpłatne, które poprowadzą go do Twoich płatnych materiałów.

Co to jest lejek content marketingu?

To jedna z wielu strategii marketingowych, która wykorzystuje treści skierowane do określonej grupy odbiorców, aby przyciągnąć potencjalnych klientów. Głównym celem jest oczywiście przekonanie ich do zakupu Twojego produktu lub usługi.

Ten lejek to tak naprawdę ścieżka klienta, którą konfigurujesz, żeby odbiorca treści mógł:

  • poznać Cię,
  • zaufać Ci,
  • wypróbować Twoje produkty lub usługi,
  • zostać Twoim pełnoprawnym klientem.  

Twoje działania związane z tworzeniem wartościowych treści, kształtują ścieżkę Twojego klienta. Podajesz początkowo małe porcje, aby przejść następnie do konkretów i pomóc mu rozwiązać gnębiące go problemy.

Jak udostępniać wartościowe treści?

Rób to za pomocą różnych środków i formatów.

 

Jeśli szukasz listy formatów treści, które mogą mieć materiały, które udostępniasz, znajdziesz je w bezpłatnym e-booku “Content marketing – najpopularniejsze formaty treści”.

E-book jest dostępny do pobrania bezpłatne po zapisie na darmowy warsztat online “Jak tworzyć treści, które przyciągną klienta?”

 

Podczas warsztatu dowiesz się więcej o tym, jak stworzyć ścieżkę content marketingu.

Zapisz się na to wydarzenie i twórz świadomie swoje treści w internecie.

_Jak tworzyć treści, które przyciągną klienta__

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.