Chcesz rozpocząć współpracę ze specjalistą Facebook Ads, by przeniósł Twoje reklamy na Facebooku na wyższy poziom. Po uzgodnieniu wszystkich kwestii i podpisaniu umowy, musisz nadać mu dostęp do swojego konta firmowego na Facebooku. Dlaczego? Aby specjalista mógł w imieniu Twojej firmy włączać i optymalizować reklamy.

Okazuje się, że ten element początku współpracy jest dla wielu przedsiębiorców najtrudniejszy. System Facebook Ads nie należy do najbardziej przejrzystych, więc nic dziwnego, że przedsiębiorcy mają problem z poruszaniem się po nim. Chcąc pomóc wszystkim właścicielom firm (a specjalistom Facebook Ads zaoszczędzić czasu na tłumaczenie), napisałam ten artykuł. Korzystajcie!

Jak nadać dostęp do konta firmowego?

  1. Wchodzisz na stronę https://business.facebook.com 
  2. W lewym, dolnym rogu strony klikasz na ikonę koła zębatego – w ten sposób otwierasz ustawienia firmowe.

Ustawienia firmowe na koncie firmowym Facebooka. worqAssist Jak nadać dostęp do konta reklamowego na Facebooku

3. Na stronie „Ustawienia firmowe”, po lewej stronie ekrany jest lista. Wybierasz „Użytkownicy” → „Osoby”.

4. Klikasz na niebieski przycisk „Dodaj”, po czym wpisujesz w odpowiednie pole adres mailowy osoby, którą chcesz dodać do swojego konta firmowego na Facebooku. Ważne, by był to adres, na który ta osoba ma założony profil na Facebooku.

Zakładka Użytkownicy → Osoby na koncie firmowym.

5. Po wpisaniu adresu mailowego wybierasz czy chcesz nadać osobie dostęp pracownika czy administratora. Dla osoby zarządzającej Twoimi kampaniami reklamowymi niezbędny będzie dostęp administratora. Nie musisz się jednak bać, że jak przyznasz temu specjaliście dostęp admina, będzie automatycznie widział dane Twojej karty podpiętej pod konto reklamowe. Dane karty widzisz tylko Ty i nikt więcej.

Z drugiej strony, zanim zdecydujesz się nawiązać współpracę ze specjalistą Facebook Ads, postaraj się lepiej go poznać. Sprawdź czy jest godny zaufania oraz czy ma doświadczenie w zarządzaniu kampaniami na Facebooku. 

Oprócz dwóch podstawowych dostępów, masz wybór jeszcze trzech innych, gdy klikniesz w „pokaż opcje zaawansowane”:

  • analityk finansowy,
  • redaktor finansowy,
  • deweloper.

Po wybraniu odpowiedniej opcji, klikasz „Dalej”.

Przyznawanie dostępu do konta firmowego.

6. Zobaczysz okno przypisywania dostępu, które wygląda tak:

Wybór zasobów w ramach konta firmowego.

Okno jest podzielone na kilka kart, które znajdziesz na pionowej liście po lewej stronie okna – „Wybierz typ zasobu”.

Klikając na poszczególne karty, widzisz, że na każdej z nich jest inny zasób. W środkowej części okna – „Wybierz zasoby” wybierasz konkretny zasób, czyli konkretny fanpage, konto reklamowe, piksel lub profil na Instagramie.

Po prawej stronie okna określasz czego ma dotyczyć dostęp: czy będzie całościowy (pełna kontrola) czy tylko częściowy (np. „zarządzanie kampaniami” w przypadku zasobu „konto reklamowe”).

Uwaga! Nadaj specjaliście pełny dostęp do zarządzania pikselem. Dzięki temu będzie mógł tworzyć m.in. niestandardowe grupy odbiorców, na których opiera się remarketing Facebooka.

 

Po wybraniu wszystkich zasobów i określeniu rodzaju dostępów, kliknij na „Zaproś”.

7. Pojawi się okno potwierdzające nadanie dostępu do konta firmowego, a w zakładce „Osoby” widocznej pod oknem zobaczysz informację, że podany przez Ciebie adres mailowy specjalisty oczekuje na zatwierdzenie.

Potwierdzenie wysłania zaproszenia dołączenia do konta firmowego.

Teraz jest piłeczka po jego stronie. Specjalista musi otworzyć maila od Facebooka i kliknąć w link, który w nim znajdzie. W ten sposób dołączy do Twojego konta firmowego i uzyska dostęp do wszystkich wskazanych przez Ciebie zasobów.

8. Gdy specjalista dołączy do Twojego konta firmowego, jego imię i nazwisko pojawi się na liście w zakładce „Użytkownicy –> „Osoby”, a tuż obok będą widoczne zasoby, do których ma dostęp.

9. Jeśli okaże się, że zapomniałaś/zapomniałeś przyznać specjaliście zasobu, którego potrzebuje (kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem ;)), możesz to zrobić z poziomu zakładki „Użytkownicy –> „Osoby” klikając w przycisk „Dodaj zasoby”

Efekt końcowy – nowa osoba dołączyła do Twojego konta firmowego.

Jak widzisz, nadanie dostępu do konta firmowego nie jest takie straszne 🙂

Z pomocą tego artykułu zrobisz to szybko i bezproblemowo. A jeśli Twój znajomy/znajoma też ma problem z nadaniem dostępu do konta firmowego na Facebooku, podeślij mu/jej ten artykuł. Dobra karma wraca 🙂

 

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist CEO

Sylwia Miłosz

Digital Marketing Consultant, specjalistka Facebook Ads w worqAssist

 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

WeeklyAssist – Twoje źródło newesów z binzesu online worqAssist

Marketing Permissions

Prawie się udało! Sprawdź maila i potwierdź dołączenie do WeeklyAssist.