27 października 2021 stał się ważną datą dla wielu twórców i firm działających na Instagramie. 

Do tej pory, tylko Ci najwięksi mieli możliwość udostępniania linków w swoich relacjach. Teraz ta funkcja jest dostępna dla wszystkich kont, bez względu ilu masz obserwatorów.

Oczywiście konta promujące treści szkodliwe i niezgodne z prawem, dalej nie będą mogły używać tej funkcji (taki mały haczyk, ale to dla bezpieczeństwa nas wszystkich). 

 

Jak udostępnić link w relacji?

Do udostępniania linków w relacji służy odpowiednia naklejka LINK.

Wystarczy, że odszukasz ją pośród wszystkich dostępnych do tej pory naklejek. Po jej wybraniu wpisz adres strony internetowej, do której chcesz odesłać swoich obserwatorów i umieść ją w wybranym miejscu. Tylko tyle i aż tyle.

Po co w ogóle te linki?

Dzięki możliwości udostępniania linków możesz zwiększyć swoje zasięgi i sprzedaż. Możesz bezpośrednio przekierowywać odbiorców do aktualnie trwających akcji sprzedażowych czy treści, które chcesz im pokazać. 

Bezpośredni link sprawi, że użytkownicy chętniej wejdą we wskazane przez Ciebie miejsce, niż gdyby mieli wpisywać je w wyszukiwarce. 

Złota zasada — im mniej kroków do wykonania, tym lepiej.

 

Korzystać? Nie korzystać?

Oczywiście, że korzystać! Wykorzystaj to, że każdy, nawet „najmniejszy” użytkownik Instagrama, może bezpośrednio podlinkować Twoją markę czy produkty. 

Zachęć ludzi w swoim otoczeniu do polecenia i oznaczania Cię. W ten sposób powiększysz krąg swoich odbiorców, nawiążesz nowe znajomości biznesowe i kto wie? Może są wśród nich Twoi przyszli klienci? 

A jeśli chcesz poznać więcej trików związanych z Instagramem i wykorzystać cały jego potencjał oraz skutecznie rozwinąć swoją markę to polecam Ci szkolenie „Wirtualna Asystentka i Instagram klienta. Jak z sukcesem współpracować z klientem na jego profilu na Instagramie”. Link do szkolenia znajdziesz TUTAJ. Mnóstwo praktycznej wiedzy i sprawdzonych tipów.

 

Jeśli masz jakieś pytania, lub coś jest niejasne, napisz w komentarzu, lub na kontakt@worqassist.pl. Chętnie na nie odpowiem. I pamiętaj, nie ma głupich pytań 🙂

 

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist CEO

Anna Partyka

Wirtualna Asystentka worqAssist

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.