Odsłuchaj rozmowę z Dominiką Młyńską, księgową i autorką e-booka o działalności nierejestrowanej dla Wirtualnej Asystentki:
Myślisz o zostaniu wirtualną asystentką? Chciałabyś sprawdzić, czy to praca dla Ciebie, ale boisz się, że po otwarciu działalności nie znajdziesz klientów, a opłaty Cię przerosną? Jeśli tak, to mam dla Ciebie rozwiązanie — załóż działalność nierejestrowaną.
Czym jest działalność nierejestrowa?
Jest to działalność nie ewidencjonowana, czasami nazywana firmą na próbę. W trakcie jej prowadzenia możesz zarobić w skali miesiąca maksymalnie 1505 zł. Jest to kwota ustalona na 2022 rok. Obliczana jest, jako połowa minimalnego wynagrodzenia brutto. Zwykle co roku ulega zwiększeniu.
Czy działalność nierejestrowana, to dobre wyjście na start dla wirtualnych asystentek?
Na początek jest to wręcz świetna opcja. Zamiast od razu wskakiwać na głęboką wodę i rzucać etat, sprawdź sama siebie. Zobacz czy jesteś w stanie prowadzić swój biznes w mini wersji, zanim wystartujesz z pełnowymiarową działalnością gospodarcza. Koszt jej stworzenia i prowadzenia działalności nierejestrowej jest bardzo niski.
Jakie ma przewagi nad klasyczną formą?
- Po pierwsze — uproszczona księgowość i roczne rozliczenie działalności. Nie musisz obliczać i odprowadzać miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy.
- Działalność ta może stanowić dla Ciebie dodatkowe źródło dochodów (obok etatu).
- Możesz zacząć pracować w każdej chwili i nie musisz tego nigdzie zgłaszać. Jak sama nazwa wskazuje, jest to działalność bez rejestracji.
Pomimo mnóstwa zalet, są pewne ograniczenia w zakładaniu takiej działalności. Nie każdy może ją założyć. Są pewne „haczyki”, o których musisz pamiętać, żeby się nie nadziać.
Właśnie dlatego, wraz z Dominiką Młyńską (księgową z wieloletnim doświadczeniem), przygotowałyśmy e-booka „Działalność nierejestrowa Wirtualnej Asystentki”.
E-book składa się z części teoretycznej i 12 zagadnień, które powinnaś przeanalizować pod kątem swojej bieżącej sytuacji. Znajdziesz tam też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, np. o VAT, kasę fiskalną czy kontrowersyjne kwestie ZUS.
Druga część jest totalnie praktyczna. Zawiera przykłady z życia wzięte i pokazuje, jak możesz ogarnąć swoje sprawy księgowo — rozliczeniowe w działalności nierejestrowanej.


Jeśli jesteś zainteresowana tym e-bookiem i chcesz sprawdzić, czy któryś z haczyków Cię dotyczy, to zapraszam Cię TUTAJ.
AUTORKA WPISU

Agnieszka Pojda
CEO worqAssist, Wirtualna Asystentka, Copywriter
Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści! Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!
Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.