Prowadzisz biznes online w pojedynkę? Chcesz rozwijać się szybciej lub realizować nowe ciekawe projekty, ale aby z nimi ruszyć, musisz uwolnić nowe pokłady czasu, tylko skąd wziąć więcej czasu? Doby nie rozciągniesz, ale możesz rozpocząć współpracę z Wirtualną Asystentką.

W dzisiejszym odcinku przedstawię Ci sposoby na sprawdzenie, czy to już ten moment, gdy potrzebujesz Wirtualną Asystentkę


Zobacz film lub czytaj poniżej:

W każdy poniedziałek, a dokładnie przez 14 kolejnych poniedziałków o 18:00 czasu polskiego, na kanale worqAssist na YouTube pojawią się nowe odcinki. 

W pierwszym sezonie zobaczysz zatem 14 odcinków, a w nich będę opowiadać o biznesie online:

 • jego prowadzeniu, 
 • kampaniach sprzedażowych, jakie możesz realizować,
 • oraz o pracy Wirtualnej Asystentki. 

Ten odcinek będzie dla Ciebie idealny, gdy działasz już w swoim biznesie i chcesz go rozwijać oraz skalować. A z tyłu Twojej głowy pojawia się pytanie: czy potrzebuję Wirtualną Asystentkę? Dzisiaj to sprawdzisz.

Dlatego oglądaj dalej, bo na samym końcu tego odcinka będę mieć coś specjalnego dla Ciebie!

Wsparcie w biznesie online

Każdy z nas choć raz na jakiś czas potrzebuje pomocy. Tak samo jest w naszej pracy i biznesie. Zawsze możesz poprosić o pomoc.

Możliwe, że masz ciągle w głowie ciekawy pomysł lub projekt, który chcesz zrealizować, a który może znacząco wpłynąć na rozwój Twojego biznesu, ale ciągle odkładasz go na później. Taka sytuacja często spotyka właścicieli małych firm, zapracowanych profesjonalistów, influencerów

Niestety często nie robisz nic, żeby go zrealizować, a kończy się na tym, że notorycznie ledwo wyrabiasz się z bieżącymi zadaniami, a w swoim biznesie Jesteś: CEO, działem marketingowym, działem kreatywnym, copywriterem, grafikiem, księgową, hostem wydarzeń online (live’y, webinary), a ciągle między tymi wszystkimi zadaniami tworzysz jeszcze merytorykę.  

To bywa naprawdę męczące. Dlatego czemu by nie mieć dodatkowej pary rąk do klikania w swoim biznesie?

Czy potrzebuję Wirtualną Asystentkę?

Odpowiedź na to pytanie może wcale nie być taka prosta, jak się wydaje. 

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest to, że jeśli czujesz się:

 • przepracowana, 
 • przytłoczona ilością zadań, jakie sobie często sama w swojej firmie narzucasz,

to Wirtualna Asystentka może być świetnym i odciążającym Cię dodatkiem. 

Możesz zwiększyć wydajność swojej codziennej pracy i sprawić, by ktoś inny przejmował od Ciebie pracę do wykonania.

A może Jesteś w inny miejscu?

Nie wiesz, że potrzebujesz Wirtualnej Asystentki, ale podświadomie coś przyciąga Cię na strony biznesów jak np. worqAssist i profile różnych Wirtualnych Asystentek. 

Rozwijasz swój biznes online samodzielnie?

Jako właścicielka małej firmy prawdopodobnie robisz wszystko w swojej firmie od momentu jej założenia. 

Po miesiącach lub latach samodzielnej pracy może być trudno uświadomić sobie i przyznać, że można (i trzeba!) zacząć delegować pewne zadania. 

W tym miejscu przyznam Ci, że doskonale Cię rozumiem. 

Od 2018 roku działam, jako Wirtualna Asystentka, a już niecałe 2 lata po założeniu oficjalnie firmy, zatrudniałam pierwsze osoby w moim Zespole. 

Wiem, jak to jest przez kilka lat spać po 2 godziny na dobę, żeby zdążyć z projektami (a zawsze oddaję projekty na czas i deadline jest dla mnie najważniejszy). Wiem też, jak to jest spędzić 17 godzin ciągiem (z 3 przerwami na jedzenie i toaletę) przed komputerem na dzień przed planowanym urlopem, a potem paść i przechorować całe wakacje. 

Dlatego, jeśli pracujesz w pojedynkę w swoim biznesie i czujesz się przepracowana, to zastanów się, po co w ogóle go prowadzisz?

Czy nie po to, żeby mieć środki na fajny dom, wyjść raz w miesiącu do restauracji, a może chcesz po prostu pracować z domu, żeby więcej czasu spędzać ze swoimi dziećmi i nie mieć problemów, gdy musisz być nagle w 100% na ich wyłączność?

Jeśli Twoja praca to coś, co ogromnie lubisz, to czasami możesz popłynąć i przesiadywać nad nią nocami, zapominając o śnie i jedzeniu.

Jeśli tak masz, to zatrzymaj się. 

Zastanów się, jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie? 

Czy właśnie tak? 

Chcesz cały czas czuć się zmęczona, ale wymagać od siebie odpowiedzenia o 22 wieczorem jeszcze na te 20 maili?

Przecież Wirtualna Asystentka może to za Ciebie zrobić i to w normalnych godzinach, np. między 9:00 a 17:00. Może także pomóc Ci wejść na nowy poziom w Twoim biznesie i zrealizować wiele pomysłów oraz dać Ci wsparcie.

W worqAssist nie jesteśmy tylko Wirtualnymi Asystentkami. Mamy duże doświadczenie w realizacji różnego rodzaju kampanii sprzedażowych, akcjach oraz działaniach w biznesach online, które pomagają rozwijać biznesy. Znamy i pracujemy także na wielu narzędziach, w które Ty już nie musisz inwestować, współpracując z nami.

Jakie zadania chcesz delegować Wirtualnej Asystentce?

Jeśli już zastanawiasz się nad współpracą z Wirtualną Asystentką, to spójrz na swoje zadania i codzienną pracę firmy.

 

Jakie są tutaj konkretne obszary, w których naprawdę potrzebujesz pomocy?

Na przykład możesz mieć potrzebę delegowania komuś zadań związanych z:

 • obsługą poczty e-mail,
 • zarządzanie sklepem internetowym (opartym np. o WooCommerce, czy Shoper, Shopify)
 • odpowiadanie na zgłoszenia klientów poprzez formularz kontaktowy,
 • zarządzanie mediami społecznościowymi (w tym tworzenie harmonogramu treści, pisaniu treści do opisów postów na Facebooku, Instagramie, Pinterest, Reels i relacji na Instagramie, TikToku),
 • wsparcie w przygotowaniu webinaru (zbudowanie strony zapisów z podziękowaniem, ustawienie wiadomości w systemie do wysyłki Newslettera i innych zadań),
 • pomoc w przygotowaniu e-booka lub książki (redakcja, korekta, skład, promocja i sprzedaż), 
 • budowa i obsługa platformy z Twoim kursem online,
 • inne zadania administracyjne i techniczne, które są dla Ciebie zbyt czasochłonne.

Co tak naprawdę robisz ze swoim czasem?

Czasami dobrze jest też przyjrzeć się swoim głównym pożeraczom czasu. 

Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na działaniach związanych z Newsletterem lub zarządzając mediami społecznościowymi, Wirtualna Asystentka może pomóc Ci przejąć część tych obowiązków.

Możesz także przyjrzeć się zadaniom, którymi się zajmujesz, ale nie czujesz się w nich dobrze.

Na przykład możesz pisać genialne teksty postów na Instagramie, ale nie lubisz robienia grafik do nich i planowania ich do publikacji. 

Podobnie jest w przypadku wielu innych zadań. Możesz działać nad ich poszczególnymi etapami, a część z nich delegować. 

Ostatecznie, jeśli masz konkretną listę rutynowych zadań, do których wykonania potrzebujesz kogoś innego, oznacza to, że Jesteś gotowa na współpracę z Wirtualną Asystentką.

Jak sprawdzić, czy potrzebujesz Wirtualną Asystentkę?

Przygotowałam dla Ciebie szybki i łatwy do uzupełnienia interaktywny quiz, który pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Uzupełnienie quizu może zająć Ci kilka minut, a na samo wypełnienie quizu nie masz na żadnego limitu czasu, więc możesz się spokojnie zastanowić. 

Wynik i jego opis wskaże Ci, czy to już ten moment, w którym Jesteś gotowa na współpracę z Wirtualną Asystentką.

Quiz rozwiążesz TUTAJ.

Zaczaruj słowami

W 5 odcinku #BiznesVloga chcę polecić Ci książkę Joanny Wrycza-Bekier “Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy*.”

To świetna książka pokazująca, jak możesz pisać naprawdę skuteczne teksty. Ja wracam często do rozdziału związanego z klątwą wiedzy: Uwolnij się od klątwy wiedzy”.

I to wszystko w tym odcinku. Jeżeli ten odcinek podobał się Ci, to zostaw like’a, subskrybuj kanał i włącz powiadomienia o nowych filmach.

Koniecznie uzupełnij quiz i daj znać w komentarzu, jaki otrzymałaś wynik!

Zobacz poprzednie odcinki #BiznesVloga TUTAJ.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne, które w tekście zostały oznaczone “*”.

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera