Prowadzisz swój biznes już jakiś czas? Chcesz to robić lepiej i nie do końca odpowiada Ci działanie w systemie „yolo”? Poznaj Content Plan – system planowania w wygodnej formie, która pomoże Ci lepiej zorganizować swój biznes!

Plan?

Życie. Ono dzieje się, mimo że czasem chcemy się zatrzymać i skupić na pracy. Jednak nie samą pracą człowiek żyje. To właśnie dlatego kluczem do ogarnięcia i życia prywatnego i pracy zawodowej jest dobry plan.

Oczywiście każdy plan podlega aktualizacjom, modyfikacją i dopasowaniu do Twojej bieżącej sytuacji. Gdy Twój biznes się rozwija i rośnie, wymaga od Ciebie coraz większego zaangażowania. Niestety, już pewnie zauważyłaś, że doba ma tylko 24 godzin, a sen jest podstawą do zebrania sił do dalszego działania.

To wówczas dostrzegasz, że dobry plan, może Ci naprawdę pomóc!

 

Jak stworzyć plan działania?

To wydaje się na pozór łatwe. I w zasadzie takie jest, ale do momentu, gdy tworzysz niewiele treści. Jednak w miarę rozwoju firmy, zauważasz, że kolejny post na Facebooku, kolejne nagrane Insta Stories i nowy wpis na blogu, dają Ci korzyści i przynoszą nowych klientów.

To moment, w którym zaczynasz szukać narzędzi. Narzędzi, które ułatwią Ci działania oraz pomogą ulepszyć i przyśpieszyć pracę.

Takich narzędzi jest cała masa na rynku. Dziś proponuję Ci poznanie jednego z nich: 

  • prostego,
  • dostępnego online,
  • na wielu urządzeniach,
  • w którym możesz zaprosić do współpracy inne osoby,
  • dowolnie dostosować do swoich potrzeb,
  • i zaplanować najmniejszy krok w rozbiciu na pojedyncze dni!

Brzmi ciekawie?

Owszem i wiem, że wiele osób, które już działają w biznesie online, docenią takie narzędzie. A mowa tu o Content Planie – pliku dostępnym zdalnie, w którym zaplanujesz swoje treści.

Stworzysz w nim nie tylko konkretny harmonogram, ale także od razu przejdziesz do tworzenia tych treści! 

Wyobraź sobie, że korzystasz już z tego narzędzia. Masz plan działania. W każdym swoim kanale – na blogu, Fanpage’u, czy Instagramie – publikujesz regularnie treści, a te przynoszą Ci nowych klientów. 

Pomyśl, że otwierasz wygodny plik, w którym wszystko dopasowane jest do Twoich potrzeb. A przygotowanie planu treści do publikacji w Twoich kanałach, zajmuje Ci raptem ok. 1 godziny w każdym miesiącu!

W końcu zapominasz, jak to jest wymyślać kolejny post na Facebooka tuż przed jego publikacją. Wystarczy, że zerkasz w plan i przygotowujesz posty na cały tydzień lub nawet miesiąc do przodu. Przecież, gdy masz już gotowy plan, publikacja kolejnych treści staje się szybszym w realizacji zadaniem.

Content Plan to tabele na harmonogram treści.

Jest to specjalnie skonfigurowany plik w wygodnej formie Arkusza Google dostępny online (kopiujesz go na swój Google Dysk) i działasz! 

Jego plusem jest także to, że możesz łatwo udostępnić go do edycji lub przeglądania każdej osobie współpracującej z Tobą przy tworzeniu treści. Dzięki temu oszczędzasz czas na zbędną komunikację, bo każdy w zespole wie, co i kiedy ma zostać opublikowane. 

Content Plan worqassist - Twój harmonogram wartościowych treści

Jaki jest minus tego pliku? 

Zaplanujesz w nim treści. Wyznaczysz swoje cele, projekty i zadania na każdy tydzień, jednak ich tworzenie pozostaje nadal w Twoich rękach. Ale jest dużo szybsze i prostsze!

Idziesz punkt po punkcie, a gdy w kolejnym dniu widzisz konkretne hasło – natychmiast wiesz, co możesz napisać na dany temat.

Mimo że to narzędzie nie przygotuje treści za Ciebie, bardzo ułatwi Ci cały proces tworzenia. Wiesz, co masz robić w kolejnym dniu i w końcu Jesteś w stanie przygotować treści na kolejne dni i tygodnie z wyprzedzeniem.

 

Content Plan pomaga stworzyć spójne treści

Publikując treści w wielu formatach i kanałach, ważne jest zachowanie spójności. Robisz to tak samo, jak stosujesz kolory ze swojej identyfikacji wizualnej.

Możesz z góry zaplanować tematyczne tygodnie, czy miesiące i sypać contentem z rękawa, ale tylko takim, który składa się w całość – w jedną spójną całość. 

Jeden rzut oka na cały harmonogram w ujęciu tygodniowym, czy miesięcznym pomoże Ci opanować żonglowanie treściami. To także tutaj hasło “recykling treści” nabiera większego znaczenia i zaczyna być lepiej widoczne.

 

Plan na 12 tygodni, który ułatwia Twoje działania

W narzędziu Content Plan znajdziesz także arkusz, który ułatwi Ci Twoje 12-tygodniowe planowanie. 

Jest to system działania w ujęciu tych kilku tygodniu, zamiast rocznym i po kilku latach działania w ten sposób, z czystym sumieniem polecam Ci to podejście.

Dopiero z nim udało mi się zrealizować więcej zamierzeń i cały czas iść do przodu mimo coraz mniejszej ilości czasu, jaką mogę poświęcić na pracę nad własną firmą.

Zainteresował Cię Content Plan?

TUTAJ czeka na Ciebie Twój egzemplarz. Razem z narzędziem dostajesz krótką instrukcję, w której wprowadzę Cię w planowanie harmonogramu swoich treści. A wszystko po to, żebyś mogła lepiej i efektywniej zarządzać swoim biznesem online i mogła skupić się na tym, co lubisz robić w nim najbardziej.

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.