Pomyślałaś, że to właśnie Pinterest może być tym miejscem, które przyciągnie do Ciebie nowych klientów?

Do niedawna był on dla mnie kolorową tablicą inspiracji, jednak im głębiej zanurzam się w informacjach o tym narzędziu, tym bardziej jestem pewna, że to wyszukiwarka przyszłości. Pozwolę sobie w tym miejscu na śmiałe stwierdzenie, że Pinterest może w przyszłości wyprzedzić wyszukiwarkę Google.

Pewnie to zbyt śmiałe i zbyt daleko wybiegające stwierdzenie, ale jestem przekonana, że dziś warto Pinterestowi przyjrzeć się bliżej. 

Dlaczego?

Między innymi dlatego, że Jego Twórcy cały czas pracują nad ulepszeniami służącymi do integracji między Tobą, jako twórcą, a odbiorcami Twoich treści i produktów.

Wprowadzono ulepszenia narzędzi do zakupów, dodając kilka nowych funkcji handlowych, takich jak: tagowanie produktów na pinach, wideo w katalogu, kartę Sklep, czy interfejs API w profilach firmy. Wszystkie te zabiegi mają ułatwić Ci lepsze połączenie i integrację z klientami.

Jeśli jesteś ciekawa szczegółów, czytaj dalej.

Tagowanie produktów na Pinterest

Pinterest dodaje nowy typ oznaczania produktów w Pinach, poprzez dodanie w ramce szczegółowych informacji o produkcie takich jak np. nazwa czy cena. 

Gdy przeglądającemu Twojego Pina spodoba się jakiś przedmiot umieszczony na obrazie, może kupić dokładnie tę rzecz. Takie oznaczenie w dużej mierze ułatwi prezentację Twoich produktów i poprowadzi klienta po ścieżce od obrazu prosto do zakupu.

Pinterest twierdzi, że we wszystkich wstępnych testach Pinnerzy wykazali o 70% wyższe zmiany zakupowe w przypadku pinów produktów oznaczonych na obrazkach marki niż w przypadku autonomicznych Pinów produktowych.

Źródło grafiki: https://www.pinterest-assets.com/share/F6888C37-BAC6-40F4-AA9C811959D724EB/

Wideo w katalogu na Pinterest

Kolejnym ulepszeniem, jakie dodaje Pinterest, jest wideo jako opcja w wykazach katalogów produktów.

Dzięki tej opcji będziesz miała więcej możliwości zaprezentowania swoich wyrobów na wyświetlaczu Pinów, co może pomóc kupującym w lepszym zorientowaniu się, jak produkt wygląda w rzeczywistości. Twoi klienci będą mieli możliwość zobaczenia produktu z wielu perspektyw. Jest to również ukłon w stronę młodszych klientów, dla których odbiór wideo jest codziennością.

Zakładka Sklep w profilu firmy

Pinterest dodaje również nową zakładkę “Sklep” do profili biznesowych, jako kolejną wizytówkę oferty Twojej marki.

Od dawna możesz zaprezentować produkty w Pinach, jednak teraz masz dedykowaną opcję witryny sklepowej, która zapewni również więcej opcji wyświetlania i prezentacji Twoich przedmiotów w aplikacji. Kierunek wyznaczony przez Pinterest wyraźnie ukierunkowany jest na łatwiejszy kontakt producenta z odbiorcą.

Źródło grafiki: https://www.pinterest-assets.com/share/F6888C37-BAC6-40F4-AA9C811959D724EB/

Interfejs API Pinteresta do zakupów

I na koniec smaczek, czyli nowy interfejs API Pinterest dla Zakupów. Co pisze o nim sam Pinterest?

“Pinterest rozszerza swoje inwestycje w funkcje zakupów i pomiarów, w tym zarządzanie katalogami i metadanymi produktów, aby umożliwić bardziej wydajną poprawę jakości danych dla produktów handlowych. Wykazano, że interfejs API Pinteresta dla Zakupów zapewnia 97% dokładność danych o cenie i dostępności.”

Dedykowany interfejs API do zakupów połączy tablice na Pintereście bezpośrednio z Twoim produktem, co oznacza, Że każda zmiana w produktach lub cenie zostanie natychmiast odzwierciedlona w Twoich Pinach.

Dzięki bezpośredniemu połączeniu między bazą danych produktów, a listami na Pintereście proces będzie odbywał się automatycznie.

Źródło grafiki: https://www.pinterest-assets.com/share/F6888C37-BAC6-40F4-AA9C811959D724EB/

Czy nadal zastanawiasz się, czy Pinterest to dobre miejsce dla rozwoju Twojego biznesu?

Ja nie mam wątpliwości, że Pinterest to wyszukiwarka przyszłości. Zdecydowanie warto się na niej znaleźć jako twórca prezentujący swoje produkty w formie inspiracji.

Interesuje Cię prowadzenie Profilu na Pinterest?

Sprawdź naszą ofertę! KLIKNIJ TU.

Tekst powstał na podstawie artykułu od Pinterest, źródło TUTAJ.

Źródło grafik: TUTAJ.

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Paulina Sońta

Wirtualna Asystentka worqAssist

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera