Mieszkasz poza granicami Polski, ale Twój biznes polega na usługach, które możesz realizować z dowolnego miejsca na ziemi. Potrzebujesz tylko laptopa i internet.

Jesteś w takiej sytuacji?

Jeśli odpowiadasz “tak”, to ten odcinek #BiznesVloga jest dla Ciebie!

Zobacz film lub czytaj poniżej:

W każdy poniedziałek, a dokładnie przez 14 kolejnych poniedziałków o 18:00 czasu polskiego, na kanale worqAssist na YouTube pojawią się nowe odcinki. 

Może marzysz o tym, żeby wsiąść w busa i zacząć swoje Van Life. Albo chcesz często wyjeżdżać z domu w egzotyczne miejsca. Albo po prostu chcesz wyprowadzić się za granicę. 

Czy w takich sytuacjach możesz prowadzić swój własny biznes i zarabiać tyle, aby spokojnie żyć za granicą lub w podróży? 

Tak. Możesz zbudować sobie taki system pracy, który da Ci pełną elastyczność.

Czy mając firmę za granicą, mogę mieć klientów z Polski?

Tak. Sama od lat mieszkam w Szkocji. I to tutaj założyłam moją firmę, a klientów mam także z Polski.

Nie masz się o co martwić na zapas. Choć przyznam się teraz po latach, że widok Brexitu na horyzoncie jakiś czas temu nie napawał mnie dużym optymizmem. Wszystko było wielką niewiadomą, ale życie i wielkie biznesy między krajami w Europie wiele zweryfikowały. 

Spokojnie możesz mieszkać poza Polską, mieć założoną działalność w tym innym kraju i tak działać bez problemu z klientami z kraju. A jak ustawić taki biznes?

Jaki biznes możesz prowadzić z dowolnego miejsca na ziemi?

Opcji jest mnóstwo. Możesz serio robić zawodowo w takim zdalnym układzie naprawdę wszystko: prowadzić biznes online oparty o produkty cyfrowe, ale także o produkty fizyczne. 

Nie znaczy to, że będąc chwilowo np. w amazońskiej puszczy nadawać paczki. Taki rodzaj działalności możesz z powodzeniem zautomatyzować, delegując dalej np. do zewnętrznego magazynu obsługę wysyłek. A to wszystko możesz już ustawić mając klasyczny sklep online oparty o WooCommerce, czyli wtyczkę na WordPressie.

Nie musisz mieć drogich platform, których budowa na Twoje zamówienie pochłonie tysiące. Wystarczy serio prosty sklep i kilka wtyczek do niego (jeśli mówimy o WordPressie). 

Jeśli interesuje Cię budowa sklepu online z produktami elektronicznymi lub fizycznymi, to zapraszam Cię do kontaktu. Napisz na kontakt@worqassist.com. Chętnie pomogę Ci wystartować z Twoim sklepem online.

Co z rozliczeniami z klientami?

Na pozór może wydawać się Ci to skomplikowane. Tym bardziej że nadal mocno jest w nas utarte przekonanie, że przelewy międzynarodowe są drogie. A jak są drogie, to kto będzie chciał przelać Ci płatność na zagraniczne konto?

Nic bardziej mylnego!

Dzisiaj chcę Ci pokazać system, z którego korzystałam w ciągu pierwszych lat mojej działalności. I sprawdzał się bardzo dobrze.

Ten system super sprawdzi się u Ciebie, jeśli Jesteś Wirtualną Asystentką, lub Twój biznes to świadczone przez Ciebie usługi, a nie masz, bo nie potrzebujesz mieć sklepu internetowego. Wystawiasz tylko kilka faktur w ciągu każdego miesiąca.

Znasz z pewnością PayPal. Możesz nim zapłacić za jakieś produkty lub usługi online na dwa sposoby:

  • posiadając w nim konto,
  • płacąc kartą, nie mając konta.

A jako sprzedawca możesz w ramach swojego konta w PayPal także wystawiać faktury (tzw. Invoice). Wystawiając ją, generujesz link i to ten wysyłasz swojemu klientowi. On klikając w niego, opłaca rachunek, a środki w ciągu kilku minut są na Twoim koncie w PayPal. 

Następnie wystarczy, że po połączeniu PayPala ze swoim rachunkiem bankowym, przelewasz na niego środki. 

Rozwiązanie jest świetne, a jego dużym plusem jest łatwość i szybkość wdrożenia. 

A minus – prowizje. Czasami może sporo to kosztować. Np. ok. 5% może stanowić prowizja z dodatkowymi opłatami + jeszcze opłata za przeliczenie środków na walutę Twojego konta w PayPal. 

Oczywiście możesz także skorzystać z innych rozwiązań. Kilka lat temu PayPal był dla mnie rozwiązaniem idealnym i wówczas najtańszym we wdrożeniu. W nim nie masz stałych opłat, a wszelkie prowizje pojawiają się dopiero razem z otrzymaną płatnością. 

Dzisiaj PayPal jest jedną z wielu opcji, jakie oferuję moim Klientom.

Moja rada – prowadząc rozliczenia w różnych walutach, polecam Ci rozmowę z dobrą księgową na temat przeliczania kursów i rozliczaniu różnic kursowych, bo to może stać się Twoją codziennością. 

Praca zdalna i prowadzenie biznesu online to cudowne możliwości, jakie dała nam technologia. Myślę, że warto z tego korzystać. Sama tak żyję od lat i polecam. To się opłaca.

Kampania w biznesie online

Dzisiaj chcę Ci polecić książkę, która myślę, że idealnie wpisuje się w dzisiejszy odcinek. Czytałam ją w 2019 roku, a mowa o „Jedna kampania do wolności. Jak stworzyć produkt online, pozyskać klientów i żyć na własnych warunkach”* autorstwa Magdaleny Pawłowskiej.

O książce krążą różne opinie. Moim zdaniem, będzie dla Ciebie dobra i pokaże Ci, jak działać i w którym kierunku iść w swoim biznesie, gdy Jesteś na początku. Poznasz także historię samej Autorki – Magdy, która jak każdy zaczynała od zera. Dzisiaj prowadzi genialny biznes online. A ta pozycja może być świetnym punktem wyjścia do działania w swoim biznesie.

* link afiliacyjny

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera