Co oznacza tajemniczy i dość często pojawiający się na salonach online skrót: OTO?

Dzisiaj sobie o nim porozmawiamy!

Ten odcinek jest dla Ciebie idealny, gdy prowadzisz swój biznes online i chcesz go rozwijać, oraz jeśli działasz, jako Wirtualna Asystentka i chcesz pomagać swoim klientom wdrożyć u nich OTO.

Zobacz film lub czytaj poniżej:

W każdy poniedziałek, a dokładnie przez 14 kolejnych poniedziałków o 18:00 czasu polskiego, na kanale worqAssist na YouTube pojawią się nowe odcinki. 

Co jest OTO, czyli One Time Offer?

One Time Offer oznacza jednorazową, ograniczoną czasowo ofertę.

Polega ono na tym, że po wykonaniu określonej czynności, np. zapisaniu się na webinar, wyświetla się Ci określona strona WWW z super, często tanią ofertą. A na skorzystanie z niej masz tylko np. 15 lub 30 minut. 

OTO jest także idealną okazją, na to, aby pokryć część kosztów reklamy twoich bezpłatnych materiałów, które udostępniasz.

Bardzo charakterystycznym elementem oferty OTO jest licznik pokazujący uciekający czas. Jest to rozwiązanie, które wzbudza u ludzi poczucie braku czegoś, uciekającej sprzed nosa okazji. A nikt nie lubi tracić. A jeśli coś możesz mieć, prawie że za darmo, bo aż 70% taniej, to większe prawdopodobieństwo, że skorzystasz.

Kiedy zastosować OTO?

Miejsc, w jakich możesz włożyć swoją ofertę OTO, jest mnóstwo. 

Najczęściej stosowana jest opcja z nim po zapisie na dane wydarzenie. W polskich biznesach online ta technika sprzedaży „psim swędem”, jak lubię ją nazywać, jest jeszcze delikatna i nienachalna. 

Trafiłam kilkukrotnie na zapis do Newslettera twórców ze Stanów Zjednoczonych, w których OTO goniło OTO. W jednej kampanii pojawia się tam często nawet 3-4 takie super korzystne oferty. 

Czy to dobre podejście?

Myślę, że tak. Choć może być także postrzegane przez niektórych odbiorców, jak nachalność i wchodzenie przez okno, gdy zamkną nam drzwi przed nosem. Jedno muszę przyznać – jest skuteczne. 

W zależności od tego, jakie pokażesz komunikaty, możesz przekonywać i jeszcze bardziej przekonywać do zakupu.

Nie ukrywam – zdarzyło mi się skorzystać z OTO. Te oferty serio mogą być genialne i dawać dużą wartość.

Jaki produkt może znaleźć się w OTO?

W ramach oferty One Time Offer ważne jest, aby zakup produktu miał zachętę. Pierwszą taką zachętą może być pokazanie potencjalnemu klientowi ograniczonego czas na skorzystanie z niej, a drugą zachętą jest niska cena, która przyspiesza jego decyzję o zakupie. 

Ważnym elementem oferty OTO jest pokazanie jej w różnej formie (tekstu, na grafice), korzyści cenowej. Pokaż tam cenę standardową, a obok promocyjną. 

W zasadzie wszyscy moi klientki, wprowadzając OTO, decydują się na grubą zniżkę, między 50-70%. 

To ważne, aby zachęta, o której już wspominałam była naprawdę dobrze widoczna.

Tak samo, jak korzyści, które zyskuje twój odbiorca. 

Tworząc materiały na stronę z OTO postaw na dobre pokazanie twojej oferty. Zachęcam Cię tutaj do grafik. Możesz przygotować nawet w darmowej Canvie świetne mockupy i osadzić je na stronie.

Jak działa w praktyce One Time Offer?

Już pokrótce opowiedziałam, na czym polega i jak działa OTO. Teraz chcę pokazać Ci schemat, według którego możesz działać. 

Zobacz to na praktycznym przykładzie.

Możesz już teraz przejść na stronę: WeeklyAssist.pl i zapisać się do mojego Newslettera. 

WeeklyAssist – Twoje źródło newesów z binzesu online worqAssist

Swoją drogą polecam go! W każdą środę otrzymasz ode mnie maila o 7:00 z ciekawymi newsami z biznesu online. A jak biznes online to przeczytasz w nim o Social Mediach, interesujących wydarzeniach online, a także o tym, co dzieje się w worqAssist.

Zapisując się na ten Newsletter, po uzupełnieniu formularza zapisu, zostajesz przekierowana na stronę podziękowania za zapis. 

To na niej możesz spędzić kolejne 15 minut. Bo tyle dokładnie masz na zakup pakietu 2 nagrań w dużo niższej cenie. Jeśli nie zrobisz nic albo zechcesz wrócić na tę stronę później, już jej nie zobaczysz. 

Pojawi się za to inna strona, która jest bardzo podobna do tej pierwszej, ale nie znajdziesz w niej nic a nic o produkcie w super extra niższej cenie. 

To jest tylko jeden z mnóstwa przykładów, które możesz wykorzystać u siebie lub w biznesach swoich klientów.

Chcesz wprowadzić One Time Offer w swoim biznesie?

Czy zainteresowałam Cię tym rozwiązaniem?

Jeśli tak, a teraz zastanawiasz się, nad wprowadzeniem tego rozwiązania One Time Offer u siebie, to zapraszam Cię do wysłania mi maila na kontakt@worqassist.com

Pomogę Ci przygotować produkt, jaki pojawi się w twoim OTO. Dostaniesz także wsparcie w doborze produktu, jaki będzie tam pasował najlepiej. Następnie ogarniemy wszystkie techniczne rzeczy. Bo potrzebujesz aż 3 strony, aby zadziała się ta magia! 

Konwersja z ofert w ramach OTO nie jest jakaś zawrotna. Jednak obserwuję u moich klientów i u mnie, że pokrywa ona spokojnie koszty reklamy.

Content marketing

Polecam Ci dzisiaj książkę, której słuchałam audiobooka tuż po jej premierze, chyba w 2020 roku: „Content marketing. Od strategii do efektów.”* Justyny Bakalarskiej – Stankiewicz. Wciąż mam kilka kartek notatek z niej i do nich wracam, układając kolejne strategie content marketingowe dla moich klientów.

Książka nie odkrywa Ameryki, ale możesz wyłapać z niej ciekawie wątki. Moje ulubione fragmenty tej książki to ten mówiący o spójności — a mam na jej punkcie fioła! Oraz o personach w naszych biznesach w kontekście strategii Content marketingowej. 

Co myślisz o ofertach OTO?

Wykorzystujesz je w swoim biznesie online?

Koniecznie daj znać w komentarzu.

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Dołącz do newslettera

WeeklyAssist – Twoje źródło newesów z binzesu online worqAssist

Marketing Permissions

Prawie się udało! Sprawdź maila i potwierdź dołączenie do WeeklyAssist.