W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o tym, co jeszcze w tym roku możesz zrobić w swoim biznesie online?! 

22 września będziemy mieć dokładnie 100 dni do końca roku. To idealny czas, żeby zmienić coś w swoim biznesie online!

Ten odcinek jest dla Ciebie, jeśli działasz w swoim biznesie online, chcesz wreszcie z nim ruszyć, Jesteś Wirtualną Asystentką lub chcesz nią być i wspierać biznesy online.

Od 2019 roku tworzę i ulepszam w każdym roku plik Content Planu – Harmonogramu treści. Jest on sercem wielu biznesów, bo w jednym arkuszu, który jest zlokalizowany online w Dokumentach Google (Arkuszach), zapisane zostały konkretne działania, dzięki którym możesz zarabiać więcej i docierać do nowych odbiorców, którzy mogą zostać Twoimi klientami. 

Zobacz film poniżej lub czytaj dalej ⤵️

Co możesz zrobić w 100 dni do końca roku w biznesie online?

W zależności od tego, na jakim etapie Jesteś, przedstawię Ci kilka pomysłów, co możesz zdziałać w ten ostatni kwartał roku.

Gdy chcesz ruszyć ze swoim biznesem online

W 100 dni możesz zrobić bardzo dużo! 

Jeśli zaczynasz, masz pewnie sporo pomysłów. Proponuję Ci, aby na początku spisać je wszystkie: 

 • ręcznie na kartce, 
 • w notatniku na komputerze,
 • w dokumentach Google.

Spośród wszystkich wybierz 3 te, które są według Ciebie najlepsze i pozwolą Ci zbudować społeczność. 

Budując społeczność, polecam Ci działać z tym nie tylko w Social Mediach, ale także w zasobach swojego biznesu. Tym zasobem nazywam teraz Twój Newsletter.

Nie musisz od dnia zero wysyłać Newslettera, ale przygotuj coś, co zachęci pierwsze osoby do dołączenia.

Gdy masz już także wybrane tematy, jakimi chcesz się dzielić i w przyszłości budować na nich swój biznes, zaplanuj swój pierwszy Content Plan, czyli harmonogram treści dla różnych kanałów, w których chcesz działać.

Gdy działasz już w swoim biznesie online

Na ostatnie 100 dni roku zaplanuj kampanie, które pomogą Ci zarobić i na spokojnie (choć o spokój w 2022 roku ciężko…) utrzymać Twój biznes.

Jakie kampanie możesz przeprowadzić w 100 dni do końca roku?

Zacznij od otwarcia kalendarza. Zobacz, jakie święta możesz wykorzystać w swoim biznesie online. Polecam Ci także sprawdzić nietypowe święta. Może jest tam coś, co może pasować idealnie do Twojej tematyki i profilu działalności.

Najważniejsze daty w ciągu ostatnich 100 dni do końca roku to:

 • Black Friday 
 • Cyber Monday  
 • Black Week
 • Haloween 
 • Mikołajki 
 • Boże Narodzenie 
 • Koniec roku 
 • Nowy Rok (oraz pierwsze dni nowego roku kalendarzowego)

Każda z tych dat, to idealny czas do przeprowadzenia kampanii sprzedażowej, a choćby wizerunkowej, w której dotrzesz do nowych osób.

Jak przygotować się na te 100 dni do końca roku?

Jeśli masz już pomysły, jakie akcje chcesz przeprowadzić w swoim biznesie online w ciągu nadchodzących stu dni, to czas zaplanować więcej szczegółów.

Zastanów się:

 1. W jakich kanałach będziesz się pojawiać i docierać do swojej społeczności? Czy to będzie: Facebook, instagram, TikTok, Pinterest, Newsletter?
 2. Jakie treści będziesz publikować, aby zwrócić na swój biznes uwagę i nawiązać relacje ze swoimi odbiorcami?
 3. Jak często chcesz się pojawiać w tych kanałach?
 4. Czy chcesz wypuścić nowy produkt w ciągu stu dni do końca roku? Jeśli tak, to czego potrzebujesz, żeby się Ci to udało? Jak będziesz promować swój produkt?

 

A teraz rozpisz bardziej szczegółowo, to jakie treści chcesz udostępniać  w ciągu 100 dni do końca roku, jakie wydarzenia (np. bezpłatny / płatny webinar, wyzwanie itd.) chcesz przeprowadzić, aby osiągnąć swój cel.


Jak rozpisać plan treści, które chcesz udostępniać w swoim biznesie online?

Polecam Ci Content Plan – Harmonogram treści

To flagowy produkt od worqAssist, a już 22.09, czyli dokładnie 100 dni przed końcem roku zapraszam Cię na premierę wersji na 2023 rok!

Content Plan to specjalnie skonfigurowany plik w wygodnej formie Arkusza Google dostępny online do planowania treści i trzymania ręki na pulsie w każdym biznesie online w 2023 roku.

Kupując nową wersję na 2023 rok, otrzymujesz także w Prezencie wersję na ostatnie miesiące 2022 roku, czyli ostatnie 100 dni do końca roku. 

Plik możesz już przedpremierowo odebrać TUTAJ.

Tworzę go dla klientów workAssist od 2019 roku. W każdym roku mojej działalności z contentem dla klientów worqAssist ulepszam ten plik, dodaję do niego coś specjalnego. 

Wersja Content Planu na 2023 rok jest “ubrana” w nowe kolory, ale wybrane w szczególny sposób.

Wraz z plikiem głównym, dostajesz także dodatkowy plik z miejscem na weryfikację treści ze swoimi współpracownikami. 

W tym pliku zaplanujesz wszystkie ważne wydarzenia w swoim biznesie online oraz każdą treść, jaką chcesz udostępnić, a to wszystko z lotu ptaka. Z widokiem na każdy miesiąc i rok.

Czy to już czas na zaplanowanie 2023 roku?

Czas biegnie i ma nas gdzieś. Nie cofnie się, nie powtórzy się, nie zatrzyma, choć na jeden dzień. A gdy prowadzi się biznes online, często możesz zapomnieć, jaki mamy dzień tygodnia. W takich momentach plan ogólny i bardziej szczegółowy nawet na kilka tygodni do przodu jest genialnym ratunkiem. 

W tym celu polecam Ci także plik Content Planu


AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera