Według badania przeprowadzonego przez Olę Gościniak 51% ankietowanych chce zarabiać na dzieleniu się wiedzą, ale zwleka z tym. Czy należysz do nich? 

Zapraszam Cię do zapoznania się z wynikami ciekawego badania „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym?”.

Badanie Ola przeprowadziła na ponad tysiącu kobiet, a jego pełne wyniki zobaczysz w tym raporcie.

Jesteś ekspertką!

Czy masz pomysł na biznes? Wiesz, czym możesz podzielić się z innymi i o czym opowiedzieć np. w swoim e-booku, książce, kursie online, programie grupowym: stacjonarnym czy online?

Niby wiesz, ale ciągle czujesz, że ta Twoja wiedza jest jeszcze za mała, za wątła i siedzisz po uszy zakopana w przekonaniu, że jeszcze musisz wiele się nauczyć.

I tutaj chcę wylać na Twoją głowę wiadro zimnej wody!

Wspólnie z Olą Gościniak namawiam Cię do tego, abyś uwierzyła, że Jesteś ekspertką!

Jeśli ciągle sobie wmawiasz, że wiesz jeszcze za mało – PRZESTAŃ! Nie Jesteś bowiem w tym sama. Tak samo o sobie myśli 40% ankietowanych kobiet. 

Jestem pewna, że Jesteś świetna w swojej dziedzinie.

Tylko musisz zmienić swoje podejście i mimo tego, że wciąż czujesz się „za mało jakaś”, ruszyć naprzód.

Czy musi być idealnie?

W raporcie przeczytasz, że 62% badanych kobiet uważa, że musi być idealnie: idealny produkt, usługa, strona WWW itd. 

Osobiście kilka lat temu byłam w takim miejscu. Perfekcjonizm, bo o nim tu mowa, może wiele naszego zapału, chęci i werwy do działania zdeptać, zmiąć i wyrzucić do kosza. Nie pozwól na to!

Mnie pomogło w pozbyciu się go z mojego życia, moje Dziecko. Dało mi Ono mniej czasu na pracę, ale tylko pozornie. Nauczyłam się wykorzystywać dostępne zasoby i działać. 

Gdy kilka lat temu zaczęłam współpracę z Olą Gościniak, Ona sama także nie pracowała wiele – ok. 1-2 godziny dziennie i to wystarczyło, aby Jej biznes online ciągle się rozwijał. A uwierz mi, komu jak komu, ale Oli pomysłów nie brakuje 😉

Rynek jest już nasycony

„Nie zacznę działać, bo taki produkt / usługa już jest na rynku”. 

To częste przekonanie, w które wierzy 39% ankietowanych w ramach badania.

Nic bardziej mylnego! W worqAssist działa ze mną i moim Zespołem wiele kobiet. Niemal każda z Nich ma na rynku bezpośrednią konkurencję, która liczy czasem po kilkadziesiąt biznesów działających w tej samej dziedzinie, branży. A jednak moje Klientki działają i UWAGA! Bardzo dobrze zarabiają. 

Nie ma znaczenia Twoja konkurencja, jej wielkość, ilość i wiele innych rzeczy. Liczy się to, jaka Jesteś Ty. A Jesteś wyjątkowa. Jesteś inna niż one, oni, bo Jesteś sobą. Sobą unikalną, najlepszą wersją siebie. Pokazujesz tematy, w których działasz z zupełnie innej perspektywy niż inni. 

Pewnie wiesz, że na rynku jest wiele kursów dla Wirtualnych Asystentek. A mimo to rok temu zdecydowałam się wypuścić własny kurs. I sprzedaje się całkiem dobrze, zbiera dobre opinie, a praktycznie go nie promuje. W codziennej pracy moim priorytetem są Klienci. A pracując z wieloma branżami, biznesami, bardzo dużo się nauczyłam. Wiem, z jakimi problemami się borykają i kogo potrzebują. A potrzebują profesjonalnego wsparcia. Stąd powstał kurs dla Profesjonalnych Wirtualnych Asystentek

Rozumiem kobiety prowadzące własne biznesy i zarabiające na swojej wiedzy, bo sama do nich należę. Znam realia kampanii sprzedażowych i wiem, że czasami bywa ciężko. Ale ciągle dzwonią mi w uszach słowa Babci mojego Męża: „Lepiej coś zrobić i żałować, że się zrobiło, niż żałować, że nawet się nie spróbowało”.

Dlatego próbuje w życiu wielu rzeczy i lubię działać. I owszem – są takie z nich, których żałuję. Ale nie wiedziałabym o tym, gdybym wciąż tylko myślała, a nie działała nad nimi. 

Możesz to robić 

Możesz zarabiać na swojej wiedzy. 

Możesz dzielić się nią online.

Możesz zacząć.

Aż 70% ankietowanych ma pozytywne odczucia, gdy widzą, jak inni zarabiają na swojej wiedzy. A 3% osób może Cię skrytykować.

Widzisz te 2 cyfry: 70% i 3%?

Dostrzegasz między nimi przepaść? 

Mam nadzieję, że tak.

Wyniki tego badania pokazują jednoznacznie, że możesz zarabiać online. A jeśli zbyt mocno przejmujesz się krytyką innych osób, warto, abyś popracowała nad tym. Bo po prostu szkoda, żebyś wciąż zwlekała. Przecież jest 70% osób, które być może chcą skorzystać z Twoich usług i produktów.

Kiedyś, gdy ktoś wypowiedział moje imię, w szkole wezwano mnie do tablicy, drętwiałam ze strachu, czułam, jak staje się cała czerwona na twarzy i nie umiałam wykrztusić z siebie słowa. Przez lata pracowałam nad pewnością siebie. Nad tym, żeby zdanie innych ludzi nie podcinało mi skrzydeł. Jeśli masz podobnie – rozumiem Cię!! Wiem też, że wszystko można w sobie wypracować. Tylko spróbuj. Zacznij.

Masz obawy przed zarabianiem online?

Często w mojej pracy z klientami pojawiają się w nich obawy przed startem działań, czy to z biznesem online w ogóle, lub pracą nad nowym produktem. 

Krytyka, perfekcjonizm i poczucie, że nie wiadomo jak wycenić swoją wiedzę – to 3 najczęstsze obawy przed zarabianiem na niej.

Z mojego doświadczenia w pracy nad 974 projektami dla moich Klientów przez ostatnie kilka lat (tak, policzyłam to na dzień 1.07.2023 roku, a nawet więcej – prowadzę regularne statystyki z tym związane dla siebie i z każdego projektu wyciągam wnioski) wiem, że nawet już działając na różnym etapie projektu, często musimy walczyć z obawami. 

Wielokrotnie zdarza mi się przekonywać moich Klientów do tego, że warto, że jak nie spróbują, to nie będą wiedzieć, czy to się opłaca.

Innymi obawami, które często obserwuję, są także brak umiejętności typu:

 • zbudowania strony sprzedażowej np. w WordPressie,
 • napisania tekstu sprzedażowego,
 • przygotowania grafik (do Social Mediów, na stronę WWW i innych),
 • złożenia e-booka (np. w Canvie),
 • zbudowania sklepu na WooCommerce,
 • obsłudze klientów,
 • ustawieniu reklam na Facebooku i Instagramie,
 • i wielu innych technicznych zagadnień.

I wiesz co?

Nawet jeśli Jesteś ekspertką w swojej dziedzinie, wcale NIE MUSISZ się na tych rzeczach znać. I mimo braku tych umiejętności, czy technicznej wiedzy z obsługi licznych narzędzi, MOŻESZ ZARABIAĆ NA SWOJEJ WIEDZY!!

W tych zadaniach może pomóc Ci Wirtualna Asystentka.

#AUTOPROMOCJA

Poznaj 4 sposoby, na jakie możemy Ci pomóc:

1️⃣ Zatrudnij nasz Zespół worqAssist do wspierania Cię w prowadzeniu biznesu

 • Chcesz zadbać o swój e-mail marketing?
 • Stronę WWW ze sklepem na WordPressie?
 • Przeprowadzić kampanię sprzedażową 
 • lub reklamową na Facebooku i Instagramie?

Wesprzemy Cię w szerokiej gamie zadań. Zobacz naszą aktualną OFERTĘ tutaj i napisz na kontakt@worqassist.com.

 

2️⃣  Dołącz do „Profesjonalnych Wirtualnych Asystentek”

To kurs online, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać Wirtualną Asystentką. Gotowe nagrania, szkolenia na żywo, sesje pytań i odpowiedzi i więcej. Dołącz do kursu tutaj.

 

3️⃣  Spotkajmy się na Instagramie

Tutaj jestem codziennie (od poniedziałku do piątku). Pokazuję, jak pracuję, co robimy w worqAssist i moje przygody w codziennym życiu z milionem pomysłów na minutę.

 

4️⃣  Posłuchaj „Asystentki biznesów online”

W podcaście pojawia się tematy związane z delegowaniem zadań, tym, jak znaleźć swoją Wirtualną Asystentkę oraz jak nią zostać. Występuję solo oraz z moimi Gośćmi. Posłuchaj tutaj.

Możesz skorzystać z doświadczenia innych osób, ich wsparcia. 

Ok. 80% moich Klientów już po wstępnym okresie współpracy z worqAssist twierdzi, że jest ona dla nich najlepszą inwestycją w ich biznesie.

Inwestycją! Nie słyszę słów w stylu „jesteś moim kosztem”, a często pada właśnie to: „jesteś moją najlepszą inwestycją”. 

I to jest cudowne dla mnie. Że mogę pomagać innym biznesom rozwijać się i działać skutecznie. Wspierać je w ich zadaniach.

Dlatego jeśli chciałabyś zarabiać na swojej wiedzy, zachęcam Cię do pobrania bezpłatnie wyników badania: Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Raport z badania „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym?”

51% kobiet chce zarabiać na swojej wiedzy, ale zwleka!

Mam nadzieję, że to badanie Oli pokaże Ci, że warto zacząć działać. Że uświadomi Ci, że Jesteś ekspertką w swojej dziedzinie. Że możesz na tym zarabiać i spełniać się zawodowo na swoich warunkach, w swoim stylu.

Jeśli potrzebujesz pomocy – odezwij się tutaj

W worqAssist wspieramy biznesy i pomagamy się im rozwijać. 

Życzę Ci powodzenia i zachęcam do zadawania pytań, jeśli jakieś już teraz masz. Zadaj je w komentarzu pod tym wpisem lub napisz do mnie tutaj.

Źródło: Ola Gościniak. (2023). Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Raport z badania „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym?”, Jestem Interaktywna, Poznań, www.olag.pl/raport2023 

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Profesjonalna Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Dołącz do newslettera

WeeklyAssist – Twoje źródło newesów z binzesu online worqAssist
.
WeeklyAssist – Twoje źródło newesów z binzesu online worqAssist

Marketing Permissions

Prawie się udało! Sprawdź maila i potwierdź dołączenie do WeeklyAssist.