W dzisiejszym odcinku przedstawię Ci 3 pomysły na działania, które możesz spokojnie wdrożyć w swoim biznesie online w ciągu ostatnich 100 dni do końca roku. 

Zobacz film lub czytaj poniżej:

W każdy poniedziałek o 18:00 czasu polskiego, na kanale worqAssist na YouTube pojawiają się nowe odcinki #BiznesVloga. 

W poprzednim odcinku wspominałam, że od 22 września do 31 grudnia 2022 zostało właśnie tych 100 dni. A dzisiaj zapraszam Cię na porcję praktycznych działań. 

Ten odcinek będzie dla Ciebie idealny, gdy szukasz pomysłu, jakie działania możesz podjąć w swoim biznesie online i jak je poprowadzić, aby przyniosły ciekawe efekty. Jeśli Jesteś Wirtualną Asystentką, także zapraszam Cię do oglądania, bo dowiesz się, jak możesz pomóc swojemu klientowi.

Bezpłatny kurs e-mail na budowę listy subskrybentów w Newsletterze

Pierwszy pomysł na fajną akcję w biznesie działającym online, jaki Ci proponuję to wykorzystanie Newslettera.

Jeśli jeszcze go nie masz, możesz założyć konto w jednym z dostępnych programów na rynku w zaledwie kilku minut i zacząć budować swoją listę subskrybentów.

Na początek polecam Ci zacząć od programów, które umożliwiają dołączenie do Newslettera bezpłatnie dla Ciebie i bez żadnych kosztów, np. do pierwszego 1.000 lub 3.000 osób w nim zapisanych. 

Różne systemy mają różne funkcje, opcje i cenniki. 

Moim zdaniem serio nie ma sensu angażować środków finansowanych w narzędzia już w dniu zero prowadzenia Newslettera. Oczywiście życzę Ci szczerze i z całego serca, aby Twoja lista subskrybentów stale rosła.

Ty, jako administrator Newslettera, który służy Twojemu biznesowi i pozwala Ci zarabiać,  będziesz mieć z niego wiele korzyści. M.in. te w postaci:

  • budowania relacji z Twoimi odbiorcami,
  • ich przechodzenia na kolejne szczeble ścieżki, jaką dla nich przygotowujesz, bo bardzo prawdopodobne, że zostaną Twoimi klientami,
  • skorzystania z Twojej oferty płatnej.

Jednak pamiętaj, że ważne, aby i Twoi odbiorcy także mieli tutaj korzyści. 

Dlatego moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla obu stron, dającym wszystkim tutaj konkretne korzyści, jest przygotowanie zachęty do zapisu do Twojego Newslettera, w którym udostępnisz wartościowe i ciekawe materiały w formie bezpłatnego kursu e-mail.

Ten pomysł jest fajny i stosunkowo łatwy do zrealizowania. Bo zakładam, że wiedzę w swojej dziedzinie masz, może już nawet masz płatne oferty, z których mogą skorzystać Twoi odbiorcy. Mimo to mogą nie często z nich korzystać, bo nie śledzą Cię jeszcze w Social Mediach, lub nie zapisali się do twojego Newslettera. 

Ten pomysł polega na opracowaniu kilku materiałów, które udostępnisz swoim odbiorcom w zamian za zapis do Newslettera. 

Może on polegać na przygotowaniu tylko treści maili z zachętą do kupna Twojej oferty lub być w pełni kursem, z ograniczonym dostępem czasowo i materiałami na dedykowanej platformie. 

Opcji jest tutaj wiele, a jeśli chcesz je poznać i odebrać gotową instrukcję krok po kroku wraz ze wsparciem, to zapraszam Cię do kontaktu na kontakt@worqAssist.com. Możesz także wybrać opcję konsultacji, podczas której dopasujemy wszystko do twojego biznesu.

Bezpłatny e-book / PDF za zapis do Newslettera

Czyli słynny i już wszechobecny, ale nadal bardzo popularny prezent za zapis do Newslettera: PDF, e-book w formacie PDF. 

Opcja idealna, bo przede wszystkim prosta w przygotowaniu. I uwaga! Dementuję potężny mit: taki darmowy PDF za zapis do Newslettera wcale nie musi być długi! Wielu twórców udostępnia nawet 1-stronicowe pliki, które dają wartość ich odbiorcom. 

Tworząc freebie, zwróć uwagę na to, co ma się zadziać po jego pobraniu. Przygotuj ścieżkę swojego odbiorcy i to na tej podstawie przygotuj sam PDF, ale także treści pierwszych wiadomości, jakie mu wyślesz. 

To ważne, bo przypominam Ci: tu chodzi o to, żeby korzyść była obustronna. I owszem, Ty masz jego adres e-mail i płacisz za niego wspomnianym PDF-em. Jednak jeśli korzystasz z płatnej reklamy wprowadzającej ruch w postaci nowych osób do zapisu i odbioru tego freebie, prezentu za zapis, to pamiętaj, żeby pomyśleć o sfinansowaniu kosztów, jakie ponosisz. A są na to metody 😉 

Wyzwanie w Social Mediach

To także świetna opcja, która zapewni Ci dopływ nowych osób do Twojego Newslettera. Jest jednak bardziej wymagająca. A to dlatego, że jeśli decydujesz się na wyznawanie np. na Instagramie, to czeka Cię przygotowanie np.:

  • postów na każdy dzień wyzwania, aby zaangażować odbiorców i zwiększyć swoje zasięgi i coś tym zyskać,
  • treści wiadomości e-mail, bo oprócz zaangażowania w Social Mediach, ważny jest także bezpośredni kontakt do odbiorców, 
  • strona zapisu i podziękowania za zapis na wyzwanie (bo w jakiś sposób musisz zbierać te maile uczestników wyzwania).

Dobrym przykładem wyzwania jest Ola Gościniak z bloga Jestem Interaktywna. W ciągu całego 2022 roku realizuje Ona 12 bardzo merytorycznych wyzwań. Każde jest inne, a teraz we wrześniu 2022 roku, oprócz samych wyzwań Ola organizuje także konferencję online “Pierwszy Produkt online w dniach 27-29 września 2022. 

Zapraszam Cię na tę Konferencję, bo także tam będę! 

Biorę udział w Panelu dyskusyjnym wokół tematu: “delegować, czy tworzyć samodzielnie?” wraz z Natalią Dołżycką, Sylwią Stein, Anną Dyl, Olą Gościniak i Albertem Nogala. Nasza rozmowa jest genialna i wypełniona ciekawymi spostrzeżeniami i wnioskami, dlatego tym bardziej zapraszam!

 

Na hasło” worqassist” mam dla Ciebie -10% rabatu!

Wskocz tutaj (KLIK) i odbierz swój bilet. 

Agnieszka Pojda CEO worqAssist 1

Częścią tej konferencji jest także Gala wręczenia Medali za osiągnięcie przychodów ponad 100.000 zł z wykorzystaniem wiedzy z kursów i produktów Oli Gościniak. 

Osobiście kilka lat temu ukończyłam kurs WooCommerce Oli i polecam go. Opłaca się inwestować w wiedzę 😉 

Polecam Ci także obserwować twórców, którzy regularnie organizują wyzwania online. Koniecznie zajrzyj do: Oli z Wild Rock, Basi z Basiolandii, czy Dominiki z Kobiecej Foto Szkoły z tematami fotograficznymi, a także Elizy Wydrych-Strzeleckej, jeśli interesują Cię tematy psychologiczne. 

Bądź autentyczna!

I tą puentą zakończę ten odcinek #BiznesVloga. W każdym działaniu, akcji, jaką chcesz podjąć w swoim biznesie, nie zapominaj o sobie, o tym, żeby każdy mail wysłany do Twoich odbiorców, każdy post np, w wyzwaniu, zawierał także Ciebie. 

I dlatego też chcę Ci polecić dzisiaj książkę “Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie? Anny Piwowarskiej.

Czytałam ją raz i słuchałam w wersji audiobooka dwa razy. Polecam, zwłaszcza rozdziały związane z klientami. Są ważne, choć oczywiste, ale często się spotykam w internecie, że o wielu rzeczach w natłoku zadań, pracy i życia możemy po prostu zapomnieć. I to jest normalne, ale takie pozycje wiele mogą Ci przypomnieć i wskazać ciekawe drogowskazy w internetowym świecie. 

Dziękuję Ci za oglądanie lub przeczytanie skrótu tego odcinka!

Podobało się Ci?

Jeśli tak, to zostaw komentarz, zasubskrybuj kanał na YouTube i włącz powiadomienia. 

Zobacz poprzednie odcinki #BiznesVloga TUTAJ.

AUTORKA WPISU

Aga Pojda worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist

Wirtualna Asystentka

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.

Sprawdź więcej na blogu:

Modelowanie procesów biznesowych

Modelowanie procesów biznesowych

Ten artykuł jest recenzją książki „Modelowanie procesów biznesowych BPMN 2.0 od podstaw” Zbigniewa Misiaka*. Właśnie tę pozycję dostałam do recenzji od Wydawnictwa Helion i oto ona. Słowa wprowadzenia do modelowania procesów biznesowych Zastanawiałaś się kiedyś, jak...

Dołącz do newslettera

.