W grudniu 2018 roku rozpoczęłam współpracę z nowym Klientem. Zostałam Project Managerem dla dużego przedsięwzięcia. Mogłam także pracować z dotychczasową Wirtualną Asystentką tego Klienta.

Traktowałam to jako okazję do zdobycia nowych umiejętności. Chciałam obserwować doświadczoną Koleżankę i chłonąc z Jej wiedzy. I tak było. Kobieta okazała się być genialna. Wiele mi pokazała i wiele mnie nauczyła. Jednak jej piętą achillesową okazała się technologia… Nie wiedziała, jak korzystać z Dokumentów Google, o Dysku już nie wspominając. Komunikację z Klientami opierała wyłącznie na rozmowach telefonicznych. Przygotowywane materiały odsyłała mailem, ale ten Ją ograniczał wielkością plików, więc zrezygnowała z obróbki grafik już dawno temu. Wiedziała co to Asana i Trello, ale z nich nie korzystała.

Wciąż pracujemy razem przy projektach tego Klienta. Jednak Jej praca bardzo się różni od tej, którą zastałam te kilka miesięcy temu. Dziś ta Babeczka śmiga w niemal każdym narzędziu, które wprowadzałam przy realizacji projektów Klienta! A jakie mapy myśli tworzy! Efekt WOW murowany. Jest genialna w tym, co robi. Potrzebowała jedynie Kogoś, kto Jej powie: „Hej! Dlaczego nie ułatwisz sobie i Klientom życia?”. Niby je wszystkie znała, ale nie była świadoma, ile z nich może wycisnąć i jak wykorzystać w pracy Wirtualnej Asystentki.

Delikatnie zwróciłam Jej uwagę na kilka prostych narzędzi. Pokazałam jak łatwo i szybko można budować dobre relacje z nowymi, a jak je umacniać z obecnymi, Klientami. Wtedy przygotowałam dla Niej krótki dokument, w którym umieściłem mały opis i link do narzędzi.

 

Dzisiaj udostępniam go dla Ciebie. Zupełnie za darmo. Rzeczy, o których w nim wspominam, są dla mnie tak logiczne w użyciu przez każdą Wirtualną Asystentkę, że nigdy nie wpadłabym na to, że Ktoś może tego nie wiedzieć.

Mam nadzieję, że dla Ciebie też tak jest. Zakładam, że znasz narzędzia, które wymieniam w e-booku „zorganizoWAna Wirtualna Asystentka”.

Zachęcam Cię do jego przejrzenia, a choćby dla przypomnienia sobie podstawowych narzędzi, które każda Wirtualna Asystentka powinna znać.

Od ponad roku testuję te narzędzia oraz wiele innych aplikacji do zarządzania czasem, projektami, ułatwiającymi realizację zadań. Szukam tych najefektywniejszych pod kątem moich Klientów. W ten sposób poznałam ich już ponad 300. Sama jestem zszokowana taką liczbą, ale naprawdę lubię technologiczne aspekty tej pracy.

Już w kwietniu zaczynam pracę nad kolejnym, dużym e-bookiem. Chcę zebrać w nim 100 narzędzi, które są warte uwagi Wirtualnej Asystentki. Takiej, która stawia na podnoszenie kompetencji i umiejętności.

Tekst publikuję za zgodą wspomnianej w nim Wirtualnej Asystentki. Usłyszałam od Niej „nigdy nie jest za późno na poznawanie tajników przerażających technologii. Nawet gdy ma się 50 lat!”.

Pobierz darmowwgo e-booka i poznaj

narzędzia zorganizoWAnej

Wirtualnej Asystentki!

e-book: zorganizoWAna WA

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku– zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!