Asana to program do zarządzania projektami, który pomaga w organizacji pracy i planowaniu projektów. Oferuje wiele przydatnych funkcji, które pomagają w skutecznym zarządzaniu projektami.
W tym artykule przedstawię Ci pięć najlepszych funkcji Asany według mnie i zobaczysz, jak z nich korzystać.
Projekty w Asanie
Projekty to jedna z najważniejszych funkcji Asany.
Pozwala ona na tworzenie listy zadań i przypisywanie ich do różnych kategorii oraz osób.
Aby skorzystać z tej funkcji, utwórz nowy projekt i dodaj do niego zadania, które chcesz wykonać. Następnie możesz przypisać każde zadanie do konkretnej kategorii, np. do zadań pilnych, zadań wymagających uwagi lub do zadań, które można wykonać w wolnym czasie. Możesz też ustawić priorytet każdego zadania, by wiedzieć, które z nich wymagają pilnej uwagi.
Szablony projektów
Asana oferuje także gotowe szablony projektów, które ułatwiają tworzenie nowych projektów. Szablony te zawierają listy zadań, które są typowe dla danego rodzaju projektu.
Ta funkcja jest genialna zwłaszcza na początku twojego korzystania z Asany, bo także dzięki niej, poznasz możliwości tego narzędzia.
Harmonogram
Harmonogram to kolejna ważna funkcja Asana.
Pozwala ona na planowanie projektów w czasie i ustawienie terminów realizacji zadań.
Aby skorzystać z tej funkcji, należy dodać nowe zadanie i przypisać mu termin wykonania. Możesz też przypisać zadanie do konkretnej osoby lub zespołu, który będzie je wykonywał.
Dzięki harmonogramowi możesz łatwo śledzić postępy w realizacji projektu i dostosować plany, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Powiadomienia z Asany
Asana umożliwia także otrzymywanie powiadomień o zmianach w projekcie.
Możesz ustawić je tak, aby otrzymywać powiadomienia o każdej zmianie w projekcie lub tylko o tych, które Ciebie dotyczą.
Aby skorzystać z tej funkcji, należy wejść w ustawienia powiadomień i wybrać, jakie powiadomienia chcesz otrzymywać. Możesz też ustawić, aby powiadomienia przychodziły na twój telefon lub e-mail.
Komentarze w Asanie
Funkcja komentarzy w Asana pozwala na komunikację z innymi członkami zespołu w projekcie. Możemy dodać komentarz do konkretnego zadania, pytając o szczegóły lub przypominając o terminie wykonania. Aby skorzystać z tej funkcji, należy otworzyć zadanie i dodać komentarz w dolnej części ekranu. Możemy też oznaczyć innych członków zespołu, aby powiadomić ich o naszym komentarzu.
Poznaj dokładnie podstawowe funkcje Asany!
Dołącz do szkolenia z podstaw Asany. To w nim krok po kroku poznasz w krótkim czasie omówione wyżej funkcje w praktyce.
W ramach tego szkolenia:
- poznasz podstawowe funkcje Asany, czyli to, co potrzebujesz, żeby zacząć od zaraz,
- dowiesz się, jak założyć konto w Asanie,
- oraz jak ustawić profesjonalny profil,
- jak zaimportować projekt do Asany,
- dowiesz się, jak tworzyć i zarządzać projektami, zadaniami i podzadaniami.
ASANĘ możesz opanować serio w niecałe 2 godziny!
Stawiam w tym szkoleniu na konkrety. Nie pokazuję, rzeczy niepotrzebnych, a TYLKO te, które faktycznie wykorzystasz w Asanie.
Teraz masz okazję pracować ze mną i dowiedzieć się, jak możesz szybko i efektywnie działać w Asanie.
Nie musisz wcale spędzać kilkuset godzin, nad opanowaniem nie wiadomo jakich funkcji tego narzędzia.
To, co zobaczysz w tym szkoleniu (TUTAJ), jest WYSTARCZAJĄCE, aby zacząć od razu.
AUTORKA WPISU

Agnieszka Pojda
CEO worqAssist
Wirtualna Asystentka
Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści! Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!
Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.
Sprawdź więcej na blogu:
Content Plan w biznesie online do rządzenia wszystkim
Znasz to skądś: Asana, Trello, ClickUp, Planery, karteczki, notatki w telefonie wszędzie gromadzisz pomysły i inspiracje na tworzenie contentu dla swojego biznesu? Uczysz się kolejnej aplikacji, bo może właśnie TA pomoże ogarnąć Twój contentowy chaos? Ahh… gdyby tak...
51% kobiet chce zarabiać na swojej wiedzy, ale zwleka!
Według badania przeprowadzonego przez Olę Gościniak 51% ankietowanych chce zarabiać na dzieleniu się wiedzą, ale zwleka z tym. Czy należysz do nich? Zapraszam Cię do zapoznania się z wynikami ciekawego badania „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się...
Delegowanie zadań: zaufanie, wsparcie i feedback
Delegowanie zadań w biznesie online poruszałam już w pierwszej części tego artykułu na blogu worqAssist. Zapraszam Cię na drugą część. Przeczytasz poniżej o wskazówkach, jakie pomogą Ci skuteczniej delegować zadania Wirtualnej Asystentce, czy swoim pracownikom....