Zaczynasz swoją działalność, jako Wirtualna Asystentka. Twoim pierwszym i naturalnym krokiem jest szukanie informacji. Czytasz na stronach internetowych, przeglądasz grupy na Facebooku. Przy tym skrzętnie zapisujesz wszystko! Lista zapisanych witryn na liście „ulubione” w Twojej przeglądarce nie ma końca.

 

Czy już spędziłaś godziny na przeszukiwaniu internetu?

Jeśli jesteś w tym miejscu, przypuszczam, że tak. Co zrobisz dalej?

Teraz to jest najistotniejsze pytanie. Pamiętaj, że samo szukanie, da Ci niewiele. Zacznij działać!

Znasz swoje mocne i słabe strony. Gdy jeszcze nie jesteś ich świadoma, zatrzymaj się teraz i zrób dla siebie popularną analizę SWOT. Znajdź swoje super moce i zacznij być Wirtualną Asystentką.

 

Jak zacząć być Wirtualną Asystentką?

Po prostu. Zacząć.

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Trudne jest na początek określenie zadań, które chcesz realizować dla swoich przyszłych Klientów. Mozolne bywa także przygotowanie tekstu swojej oferty. Jednak najtrudniejszym krokiem jest określenie, jak chcesz prowadzić swoją działalność.

Czy od razu rzucać etat? Czy chcesz rozliczać się na podstawie umowy zlecenia? Może przez Useme albo na podstawie działalności nierejestrowanej?

 

Która opcja otwarcia własnej firmy jest najlepsza?

Jeśli dopiero zaczynasz, nie rzucaj etatu od razu! To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić sama sobie w tym momencie.

Pracując na etat, możesz wybrać do kompletu wiele innych opcji, które zapewnią Ci stabilność finansową i pomogą ruszyć z miejsca.

Od 30 kwietnia 2018 roku w Polsce obowiązuje tak zwana „Konstytucja biznesu”. To na jej mocy pojawiła się działalność nierejestrowana. Jest ona dla Ciebie furtką do startu. Dzięki niej masz opcję „wypróbowania” siebie w nowej roli, jaką jest bycie przedsiębiorcą.

Sprawdź dokładnie to czym, jest działalność nierejestrowana, jej plusy i minusy oraz obowiązki z niej wynikające.

 

Działalność nierejestrowana dla Wirtualnej Asystentki

Podejmujesz decyzję, że zostajesz Wirtualną Asystentką. Otwierasz firmę. Na początek działasz  na podstawie działalności nierejestrowanej i ograniczasz koszty.

Czym jest działalność nierejestrowana? Poznaj jej definicję!

Działalność nierejestrowana to forma prowadzenia firmy, w ramach której Twój przychód, czyli kwoty należne Tobie od Twoich Klientów, nie przekracza w żadnym miesiącu prowadzenia firmy 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 roku wynosi 2600 zł brutto, w związku z czym limit przychodu dla działalności nierejestrowanej wynosi 1300 zł.

Możesz z niej skorzystać, jeśli w trakcie ostatnich 60 miesięcy poprzedzających otwarcie firmy nie wykonywałaś działalności gospodarczej.

Gdy w trakcie prowadzenia działalności nierejestrowanej, Twój przychód należny z niej przekroczył w danym miesiącu wysokość 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta staje się działalnością gospodarczą. Zaczyna nią być, począwszy od dnia, w którym przekroczyłaś limit.

Wówczas Jesteś zobowiązana w ciągu 7 dni złożyć wniosek rejestracyjny działalność w CEIDG.

 

Bądź Wirtualną Asystentką

To początek serii wpisów na blogu worqAssist! Powstają one pod wpływem pytań, wątpliwości, niejasności, jakie dostaję podczas “Wirtualnych Konsultacji” od początkujących Wirtualnych Asystentek.

Chcesz zostać Wirtualną Asystentką? 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku– zyskasz porcję motywacji i pozytywnej energii!