Zaczynasz swoją działalność, jako Wirtualna Asystentka. Twoim pierwszym i naturalnym krokiem jest szukanie informacji. Czytasz na stronach internetowych, przeglądasz grupy na Facebooku. Przy tym skrzętnie zapisujesz wszystko! Lista zapisanych witryn na liście „ulubione” w Twojej przeglądarce nie ma końca.

Czy już spędziłaś godziny na przeszukiwaniu internetu?

Jeśli jesteś w tym miejscu, przypuszczam, że tak. Co zrobisz dalej?

Teraz to jest najistotniejsze pytanie. Pamiętaj, że samo szukanie, da Ci niewiele. Zacznij działać!

Znasz swoje mocne i słabe strony. Gdy jeszcze nie jesteś ich świadoma, zatrzymaj się teraz i zrób dla siebie popularną analizę SWOT. Znajdź swoje super moce i zacznij być Wirtualną Asystentką.

Jak zacząć być Wirtualną Asystentką?

Po prostu. Zacząć.

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. Trudne jest na początek określenie zadań, które chcesz realizować dla swoich przyszłych Klientów. Mozolne bywa także przygotowanie tekstu swojej oferty. Jednak najtrudniejszym krokiem jest określenie, jak chcesz prowadzić swoją działalność.

Czy od razu rzucać etat? Czy chcesz rozliczać się na podstawie umowy zlecenia? Może przez Useme albo na podstawie działalności nierejestrowanej?

Która opcja otwarcia własnej firmy jest najlepsza?

Jeśli dopiero zaczynasz, nie rzucaj etatu od razu! To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić sama sobie w tym momencie.

Pracując na etat, możesz wybrać do kompletu wiele innych opcji, które zapewnią Ci stabilność finansową i pomogą ruszyć z miejsca.

Od 30 kwietnia 2018 roku w Polsce obowiązuje tak zwana „Konstytucja biznesu”. To na jej mocy pojawiła się działalność nierejestrowana. Jest ona dla Ciebie furtką do startu. Dzięki niej masz opcję „wypróbowania” siebie w nowej roli, jaką jest bycie przedsiębiorcą.

Sprawdź dokładnie to czym, jest działalność nierejestrowana, jej plusy i minusy oraz obowiązki z niej wynikające.

Działalność nierejestrowana dla Wirtualnej Asystentki

Podejmujesz decyzję, że zostajesz Wirtualną Asystentką. Otwierasz firmę. Na początek działasz  na podstawie działalności nierejestrowanej i ograniczasz koszty.

Czym jest działalność nierejestrowana? Poznaj jej definicję!

Działalność nierejestrowana to forma prowadzenia firmy, w ramach której Twój przychód, czyli kwoty należne Tobie od Twoich Klientów, nie przekracza w żadnym miesiącu prowadzenia firmy 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia.

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2019 roku wynosi 2250 zł brutto, w związku z czym limit przychodu dla działalności nierejestrowanej wynosi 1125 zł.

Możesz z niej skorzystać, jeśli w trakcie ostatnich 60 miesięcy poprzedzających otwarcie firmy nie wykonywałaś działalności gospodarczej.

Gdy w trakcie prowadzenia działalności nierejestrowanej, Twój przychód należny z niej przekroczył w danym miesiącu wysokość 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia, działalność ta staje się działalnością gospodarczą. Zaczyna nią być, począwszy od dnia, w którym przekroczyłaś limit.

Wówczas Jesteś zobowiązana w ciągu 7 dni złożyć wniosek rejestracyjny działalność w CEIDG.

Czekaj!

Napisałam wcześniej, żebyś nie rezygnowała z etatu na początku swojej działalności w roli Wirtualnej Asystentki. Co więc oznacza połączenie etatu z działalnością nierejestrowana? Czy tak możesz zrobić? Jak ona ma się do prowadzenia własnej firmy i np.rozliczeń z ZUS? Co z VAT-em? Czy on Ciebie będzie obowiązywał? Jak się rozliczać? Jaki i kiedy płacić podatek dochodowy? Czy musisz zgłaszać gdzieś, że prowadzisz ten rodzaj działalności?

Darmowe szkolenie on-line o działalności nierejestrowanej

Zapraszam Cię do mojej Klientki na bezpłatny webinar “Działalność nierejestrowa pod lupą – ogranicz koszty i otwórz firmę jeszcze w tym roku!Odbędzie się on 23 października 2019 o 18:00. Zapisz się TUTAJ, jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak założyć firmę.

Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na postawione pytania z poprzednich akapitów.

Magdalena Hosiawa z Mentoris, Host i Autorka darmowego webinaru przygotowuje niezwykle merytoryczne spotkanie na żywo dla Osób, które są w tym miejscu swojego życia, co Ty teraz! Współpracuję z Magdą już dłuższy czas i wiem, że każdy Jej Live, wideo w Jej Kursach to tylko konkrety. Nie znajdziesz tam lania wody, a jedynie dowiesz się  (i to za darmo!), jak ruszyć z własną firmą na działalności nierejestrowanej.

Ten artykuł powstał pod wpływem wielu pytań, które słyszę od Dziewczyn na „Wirtualnych Konsultacjach” dla początkujących Wirtualnych Asystentek. Jestem pewna, że wiele wyniesiesz ze spotkania z Magdą. A może nawet wykorzystasz tę wiedzę dla swoich Klientów?

Jak zacząć działalność, jako Wirtualna Asystentka?

To początek serii wpisów na blogu worqAssist! Powstają one pod wpływem pytań, wątpliwości, niejasności, jakie dostaję podczas “Wirtualnych Konsultacji” od początkujących Wirtualnych Asystentek.

Chcesz zostać Wirtualną Asystentką? Pomogę Ci! Zapisz się do Newslettera dla WA i nie omiń żadnych istotnych rzeczy! Działaj i zostań tym, Kim chcesz.