Każdy z nas szuka optymalizacji czasu pracy, dlatego chętnie sięgamy po rozwiązania, które usprawniają nasze działania. Często nad jednym projektem spędzamy mnóstwo czasu, najpierw planując z wyprzedzeniem każdy krok, potem obmyślając odpowiednią strategię, a na końcu podsumowując całą akcję. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć takie narzędzia, które umożliwią nam powyższe cele.

Sama wiem, jak trudno jest takie narzędzia znaleźć. Moje kryteria wyboru są bardzo rygorystyczne. 

Jak ma wyglądać taki idealny plan (według mnie)?

Musi być: 

  • przejrzysty,
  • spójny,
  • elastyczny (? w sensie, że można go łatwo dopasować do swoich potrzeb)
  • musi być możliwość szybkiego i łatwego dotarcia do potrzebnych informacji (opcja wyszukiwania i sortowania wybranych informacji na wagę złota),
  • musi być równocześnie funkcjonalny i kompaktowy – jednocześnie nie może zabierać wiele miejsca, musi pełnić funkcję notatnika, jednocześnie mieć wszystkie najważniejsze informacje na wyciągnięcie ręki,
  • opcja zaznaczania kolorami, możliwość zaznaczania ważnych fragmentów, wyszczególnienia ich.

Poszukiwania…

Poszukiwania takiego pliku czy też notatnika były długie i nie ukrywam, że nawet te płatne nie spełniły moich oczekiwań. Poprzeczkę zawiesiłam wysoko, ale nie bez powodu. 

Współpracuję z wieloma klientami i ich satysfakcja jest dla mnie na pierwszym miejscu. Ale jak ją osiągnąć, skoro mam udostępniać jakiś według mnie niedoskonały plik?

Jeśli mnie znasz, to wiesz, że to nie w moim stylu. Lubię dawać moim klientom 100% z siebie i proponuję im również takie rozwiązania, które z ręką na sercu sama bym poleciła. 

Po wielu nieudanych próbach znalezienia idealnego pliku zakasałam rękawy i postanowiłam stworzyć coś, co rozwiąże moje problemy raz na zawsze. A przy okazji będzie super rozwiązaniem również dla moich klientów! 

Mamy to!

Dziś przedstawię Ci rozwiązanie, z którego korzystam każdego (!) dnia. Nie wyobrażam sobie innego pliku do ogarnięcia wszystkich moich spraw bieżących, jak również moich klientów, którzy powierzają mi swoje biznesy online. 

Ale po kolei.

Planowanie zaczynamy od pliku, który zatytułowałam „harmonogram”.

Został stworzony w Excelu i zawiera kilkanaście zakładek.

Co się składa na ten plik? 

Pierwsza zakładka to kalendarz — to właśnie tam zaznaczam wszystkie święta w Polsce, jak również za granicą! Przecież nie wszyscy klienci mają swoje siedziby w Polsce, wielu pracuje poza granicami naszego kraju. Musisz to uwzględnić przy planowaniu zadań i terminów ich wykonania!

Druga zakładka to 12-tygodniowe planowanie. Więcej o planowaniu swoich działań na okresy 12-tygodniowe dowiesz się z książki „12 tygodniowy rok„. Polecam!!

Potem są zakładki z poszczególnymi miesiącami danego roku: od stycznia do grudnia.

Na samym końcu znajdziesz zakładkę „podsumowania”.

Jeśli wejdziesz w zakładkę miesiąca, znajdziesz tam do uzupełnienia m.in. rubryki dotyczące social mediów. To właśnie tam możesz zapisywać wszystkie najważniejsze akcje, działania i istotne informacje, które należy uwzględnić. 

Bardzo lubię „zabawę” kolorami — to pozwala mi na dużą swobodę działań i znacznie ułatwia planowanie.

Jak to działa?

Wystarczy jeden rzut oka, bym mogła się przekonać, co jest do zrobienia np. na Facebooku.

Kolor niebieski (który został przypisany do Facebooka) informuje mnie, że np. w pierwszym tygodniu miesiąca klient zaplanował publikację 5 postów, a kolor fioletowy, który oznacza Instagram, mówi mi, że tych postów tam będzie 6. 

A to tylko jeden z moich tricków na sprawniejsze ogarnianie bieżączek… 

Możliwości, które daje ten plik, są właściwie nieograniczone. To Ty decydujesz, do czego wykorzystasz funkcje tego dokumentu i jak je dopasujesz do swoich potrzeb.

ODBIERZ SWÓJ PLIK CONTENT PLANU NA 2022 ROK!

197.00 

A jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, na które nie znalazłaś odpowiedzi w podcaście, to zapraszam Cię zadawania ich w komentarzu lub kontaktu na kontakt@worqaasist.com. Chętnie na nie odpowiem.

Zachęcam Cię także do odwiedzenia Kasi na Jej profilu na Instagramie, gdzie poznasz tajniki dobrze zaprojektowanych grafik!

AUTORKA WPISU

Agnieszka Pojda CEO worqAssist

Agnieszka Pojda

CEO worqAssist 

Copywriter

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do worqAssist na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.