Zapraszam Cię do odsłuchania odcinka Podcastu Wirtualnej Asystentki!

Posłuchaj lub przeczytaj i dowiedz się, czy warto w 2021 roku zostać Wirtualną Asystentką? 

[spreaker type=player resource="episode_id=43338384" width="100%" height="200px" theme="light" playlist="false" playlist-continuous="false" autoplay="false" live-autoplay="false" chapters-image="true" episode-image-position="right" hide-logo="false" hide-likes="false" hide-comments="false" hide-sharing="false" hide-download="true"]

Od 2018 roku działam w worqAssist, a od 2019 roku tworzę mały Team. Większość zadań dla moich klientów,  nadal realizuję osobiście, ale są zadania, w których świetnie sprawdzają się ludzie z mojego Zespołu. Sama także musiałam nauczyć się delegować zadania. I doskonale wiem, że nie do końca jest takie łatwe, jak może się wydawać.

 

Zawsze chciałam, żeby wszystko, co robię, było zrobione perfekcyjnie. Niestety tak się nie da. A jak powtarza Ola Budzyńska z PSC „zrobione jest lepsze od doskonałego” i tego się trzymajmy. Ty także jeśli masz podobny problem.

Perfekcjonizm?!

Ten tzw. perfekcjonizm funkcjonuje często tylko w Twojej głowie, a inni odbierają te same rzeczy w zupełnie inny sposób. Nie zauważają tych idealnie zrobionych przez Ciebie rzeczy. A nawet, kiedy coś wydaje się być perfekcyjne, często okazuje się w rozumieniu Twojego otoczenia, inne. Dostajesz całą litanię rzeczy do poprawy i pal licho Twoje całe perfekcyjne wyobrażenie. 

Wiele razy też odpuszczając sobie to perfekcyjne działanie, okazywało się, że kończyłam zadanie z rewelacyjnym efektem!

Dlatego jeśli wydaje Ci się, że jeszcze wiele musisz się nauczyć, zanim zostaniesz Wirtualną Asystentką, Jesteś w błędzie!

Spisz rzeczy, które potrafisz, a zobaczysz gotową listę swoich umiejętności. To nimi możesz z powodzeniem wspierać swoich przyszłych klientów.

A gdy zastanawiasz się, czy warto w 2021 roku zostawić WA, odpowiem Ci, że tak!

Mimo pandemii, mimo ciężkiej sytuacji w wielu branżach, to rynek Wirtualnej Asysty na świecie ma się całkiem dobrze, a nawet śmiem twierdzić, że rozwija się, jak szalony!

  • Coraz więcej marek wchodzi do świata online,
  • większa liczba biznesów online robi więcej w internecie.

A co za tym idzie, ich właściciele, którzy często dotychczas działali w pojedynkę, widzą, że potrzebują wsparcia. To moment, w którym Ty możesz im pomóc!

Obserwując oferty współpracy dla Wirtualnych Asystentek, widzę, że najwięcej ogłoszeń dotyczy zadań związanych z tworzeniem treści:

  • do Social mediów z obsługą ich,
  • treści do Newslettera, 
  • obsługą sklepów online,
  • oraz całej gamy różnej maści zadań administracyjnych.

W ramach worqAssist działamy kompleksowo, a najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście do klienta.

Zależy mi na tym, żeby poczuł, że działa ze świetnym partnerem biznesowym. 

Przed chwilą wskazałem Ci kilka zadań, które są jednymi z najpopularniejszych do delegowania Wirtualnej Asystentce w pierwszych tygodniach 2021 roku. 

Stawka Wirtualnej Asystentki

Druga ważna sprawa, to Twoja stawka. Ona ma wpływ na to, czy opłaca się Ci być Wirtualną Asystentką.

I tutaj zaczynają się schody. Wiem, że wiele początkujących Wirtualnych Asystentek ma problem z wyceną własnych usług. Sama przez to przechodziłam.

Po kilku latach na rynku, kilkudziesięciu ukończonych kursach, niekończącej się nauce nowych rzeczy i nowych narzędzi, nauczyłam się sama siebie docenić. 

A tak szczerze to moi Klienci mnie tego nauczyli! W worqAssist stawiam na długotrwałe relacje i moi obecni klienci są ze mną prawie od samego początku. I to Oni (za co prywatnie bardzo Im dziękuję!) pokazali mi, ile jestem warta i ile potrafię. 

To dlatego moje stawki idą systematycznie w górę. Raz sytuacja na rynku i prowadzenie własnego biznesu to na mnie wymusza, a dwa – stale rosnące kompetencje.

Obecnie minimalna stawka za godzinę pracy Wirtualnej Asystentki plasuje się na poziomie 50 zł netto. I jeśli teraz zaczynasz swoją przygodę z Wirtualną Asystą, trzymaj się jej. Nie psuj rynku i doceniaj siebie.

 

Czy warto zostać Wirtualną Asystentką w 2021 roku?

Jestem pewna, że tak!

Na rynku pojawia się coraz większy popyt na wirtualne wsparcie. Podaż także rośnie i uwaga – wcale jako Wirtualne Asystentki nie jesteśmy dla siebie dużą konkurencją! 

Owszem, możesz i pewnie będziesz tak postrzegać inne Asystentki, ale uwierz mi – gdy Twój biznes będzie już na konkretnym poziomie rozwoju, czyli będziesz w stanie nie tylko wyżyć z asysty, ale też budować swoje zaplecze finansowe w postaci oszczędności, a to wszystko u boku dobrze dopasowanych do siebie klientów, poczujesz to i zrozumiesz także moje obecne nastawienie. Myślę, że wówczas i Twoje będzie podobne.

 

Działaj! Bo warto zostać Wirtualną Asystentką

Dziękuje Ci, że czytasz i słuchasz moje treści! Życzę Ci powodzenia, a jeśli masz pytania i chcesz pogadać o tym, jak to jest być Wirtualną Asystentką, zapraszam Cię do kontaktu na maila lub w moich Social Mediach.

Podcast Wirtualnej Asystentki odsłuchasz także tutaj:

POBIERZ MP3

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.