Prowadzisz własną markę. Ruszasz z nowym projektem i zależy Ci, żeby więcej osób o nim usłyszało. Chcesz tworzyć treści, które będą edukowały, mówiły o korzyściach Twojego produktu.

Jednym ze sposobów na to jest tworzenie treści, które są bezpłatne.

 

Zadaniem bezpłatnych treści jest otwarcie pierwszych drzwi przez Twojego przyszłego klienta. Za nimi znajdzie coś dobrego, coś, co da mu wartość i pomoże pokonać jego problem. Jednocześnie ta darmowa treść da mu chęć posiadania więcej i zwróci uwagę, że tak naprawdę chce on czegoś jeszcze od Ciebie. 

 

To czas na Twój kolejny ruch. Ruch, w którym utwierdzasz swoją wiedzę i kompetencje oraz dajesz jeszcze raz niewielką cząstkę bezpłatnych materiałów. Teraz one wzbudzają jeszcze większą ciekawość i potrzebę u Twojego odbiorcy. Już masz jego czas i adres e-mail. Nadchodzi pora na jeszcze jedną porcję darmowych treści, które tak naprawdę będą już prawdziwą sprzedażą. Teraz już otrzymasz prawdziwe pieniądze. Dotychczas także otrzymałaś zapłatę za swoją pracę w postaci czasu i maila swojego odbiorcy. I uwierz, to już dużo! Budujesz bazę potencjalnych klientów.

Czy tworzenie bezpłatnych treści się opłaca?

To pytanie pojawia się często. Zwłaszcza na etapie pomysłu na treści i jego realizacji. Poniżej znajdziesz 7 argumentów, które przemawiają za tym, żebyś zaczęła tworzyć bezpłatne treści.

Poznaj je i zacznij działać!

✅ Większa liczba odwiedzin na swojej stronie internetowej.

Spójrz na poniższy wykres z mojego konta Google Analytics. W 2020 roku zaczęłam publikować nowe wpisy na blogu. Początkiem roku nie pojawiały się regularnie, ale od połowy 2020 roku zaczęłam udostępniać 1 nowy artykuł w tygodniu. W każdy wtorek i środę widzę na wykresie duży pik w górę. Oczywiście wszystko zależy od popularności tematu i zbudowanego SEO wokół niego. 

 

Tworzenie treści nie jest łatwe. Wymaga Twojego zaangażowania. Wymaga szukania tematu, który aktualnie potrzebują Twoi odbiorcy.

 

Pozycja w Google

Jeśli publikujesz treści, które są wyszukiwane przez użytkowników Google, będziesz wyżej w wynikach. Jednak, żeby to robić świetnie, musisz najpierw dobrze poznać swojego potencjalnego klienta. 

Większy zasięg dotarcia do klientów

Pojawiasz się na Instagramie? Często nagrywasz Insta Stories? Publikujesz regularnie posty na Fanpage’u?

 

Twoja obecność w Social Mediach także zwiększa możliwości docierania do nowych klientów.

Jeśli Twoje treści są ciekawe, wartościowe i łatwe w udostępnieniu dalej, to tutaj masz ogromne możliwości.

 

Social media to obecnie stały i błyskawiczny kanał komunikacji z Twoimi klientami. Wysłanie wiadomości na Fanpage’u jest często prostsze niż napisanie maila. Często to tam szybciej napiszemy, co nam leży na sercu i bez zbędnej netykiety, jak to bywa z mailami.

Social media to także wciąż niedoceniane źródło informacji o naszych odbiorcach. Masz je na wyciągnięcie ręki!

Budowanie pozycji eksperta

Udostępniając bezpłatne treści, pokazujesz swoją wiedzę. Udowadniasz, że znasz się na rzeczy i warto Ci zaufać.

Newsletter = baza klientów

W ramach worqAssist wysyłam regularnie Newsletter z newsami z Social Medii i wskazówkami o tworzeniu wartościowych treści. W każdym miesiącu daję tam coś za darmo, ale tylko przez określony czas. Sprawia to, że otwieralność maili jest na dość wysokim poziomie, a baza maili, rośnie.

✅ Edukowanie klientów

Prowadzisz biznes w branży, która wymaga określonej wiedzy jeszcze przed skorzystaniem z produktu? Bezpłatne materiały idealnie wypełniają tę lukę! 

Masz tutaj także całe pole do popisu, żeby pokazać swoją markę i siebie jako eksperta oraz osobę godną zaufania.

Czy warto udostępniać darmowe PDFy?

Tak! Małe e-booki w formie PDFa są popularną i nisko budżetową zachętą do dołączenia do Twojej listy e-mail. 

 

Dajesz w nich:

  • wartość,  
  • rozwiązujesz problem swojego odbiorcy,
  • a także informujesz o sobie i swojej ofercie.

 

Przygotowanie prostego PDFa, mogą Ci ułatwić gotowe szablony do edycji e-booków np. w Prezentacjach Google, PowerPointcie lub Keynote. Znajdziesz je TUTAJ.

 

Dziękuję Ci za przeczytanie moich treści!  Poświęciłam mnóstwo czasu, tworząc je dla Ciebie. Dlatego będzie mi miło, jeśli dasz mi informację zwrotną w komentarzu!


Podziel się linkiem do tego artykułu – podziel się tym artykułem z innymi! Udostępnij go swoim znajomym.

Nie zapomnij o pozostawieniu komentarza – Twoje zdanie jest dla mnie ważne. Czytam je wszystkie i biorę do serca!
Dołącz do mnie na instagramie i facebooku – zyskasz porcję nowej wiedzy.